איך מאלפים כלב ?

איך מאלפים כלבים – אנו מאמינים כי אילוף יוכל להועיל לכל כלב מכל סוג, הודות ליתרונותיו הרבים של האילוף והשפעתו החיובית על הכלב. במאמר הבא תוכלו למצוא מידע חיוני אודות שלבי האילוף השונים והנכונים בקורסי האילוף שלנו ובכלל.

איך לאלף כלב
איך לאלף כלב

השפעת האילוף על הכלב

אילוף מותאם ונכון לכלב הוא תהליך חיובי וחינוכי שמסייע לשמירה על האיזון והרוגע של הכלב בהמשך החיים, כמו גם על הקשר בינו לבין הבעלים. בפרט, בעיות רבות של כלבים מופיעות כאשר הבעלים לא הצליחו לבסס קשר עמוק של אמון והבנה עם הכלב, או שלא הצליחו לבסס את מעמדם הנכון מול הכלב. כדי להימנע מטעויות, מומלץ לשלוח את הכלב כבר בהיותו גור לקורס אילוף מקצועי.

חשיבות ההיצמדות לשלבי האילוף השונים

כלב הוא חיה מאוד אינטליגנטית, אולם גם הוא זקוק לזמן מסוים כדי למוד פקודות והוראות, ולהקפדה על שלבים נכונים בעת האילוף. כלב שיאולף מהר מדי אולי יצליח להציג תוצאות מרשימות בהתחלה, אולם בד"כ לא יעמוד בפיתויים בטווח הארוך. בשורות הבאות, נרחיב לעומק על שלבי האילוף השונים.

  • לימוד

שלב זה מכונה כך כי מטרתו היא ללמד את הכלב בדיוק מה הבעלים רוצה ממנו. כלב לא תמיד ישב לאחר פקודת "שב" כי הבין בהכרח את משמעות הפקודה, ולחלופין כלב לא יגיע לבעלים לאחר פקודת "אלי" כי הבין שהוא צריך להגיע. בקיצור, יש לוודא כי הכבל מבין בדיוק מה משמעות הפקודות ללא יוצא מן הכלל.

אז איך עושים את זה? קודם כל, צריך לחזור על אותה המילה-פקודה באותו הטון, תוך מחוות יד החוזרת על עצמה. הכלב לא מבין עברית או כל שפה אחרת, אבל הוא יכול לזכור טונציות או מילים קבועות החוזרות על עצמן.

  • תרגול

שלב זה נועד כדי להטמיע את הפקודה שכבר הבין הכלב בשלב הקודם. לאחר שהכלב הבין מהי משמעותה של פקודת "שב", יש להתאמן איתו על הפקודה מספר רב של פעמים, עם הפסקות בין לבין. את שלב הלימוד יש לבצע במקום שקט וללא הפרעות וכן, יש לחזור על שלב הלימוד במשך שבוע לפחות.

  • גירויים

מדובר בשלב הארוך ביותר באילוף, ונוגע לעמידות של הכלב מול גירויים שונים ויכולתו להיענות לפקודות כראוי במצבים משתנים. גירויים הם: חתולים, אנשים וכלבים אחרים. כמובן שגם סביבות רועשות למיניהן יכולות גם הן להוות גירוי.

בשלב זה, רצוי לקחת את הכלב לסביבות מגוונות ולהתאמת איתו על הקשבה וביצוע הפקודה. חשוב מאוד לא לזלזל בשלב זה, שכן מדובר בשלב חיוני שיקבע עד כמה התקשורת בינכם לבין הכלב בעת מתן הפקוקות תהיה עמוקה ועד כמה תוכלו לשלוט בכלב בכל עת.

  • מבחן

שלב זה נועד ע"מ לבחון את הכלב ואת יכולתו להגיב נכון בזמן אמת. את השלב הזה רצוי לערוך ללא רצועה ובסביבה עם גירויים. כשהכלב עומד במרחק מסוים מכם, יש לנסות ולתת לו את הפקודות שלמד, ובהתאם, לבדוק את תגובותיו. יש להדגיש, כי עליכם להיות בשטח סגור, למשל שטח מגודר, ע"מ שתוכלו לתפוס את הכלב בזמן במידה ויחליט לפנות לאחד הגירויים.

האם בזה הסתיים קורס האילוף?

לא! יש להתאמן עם הכלב בסביבה רווית גירויים לפחות פעם בשבוע בשנים הבאות, וכן לדאוג שהכלב אכן מקשיב לכל הפקודות ומבצע אותן כראוי ללא יוצא מן הכלל.

מה עושים בקורס אילוף מקצועי?

מלבד ההקפדה על השלבים השונים שציינו לעיל, אנו דואגים להפוך את שלבי האילוף השונים למהנים עבור הכלב, למשל ע"י שילוב משחקים או משימות למיניהן שאותן הכלב ירצה למלא. בעזרת טכניקות שכאלה, נדאג שתהליך האילוף יהיה אפקטיבי לאורך זמן וכן, שהכלב עצמו ייהנה מהתהליך.

לפרטים נוספים אודות אילוף כלבים ושיטות האילוף שלנו, הנכם מוזמנים ליצור קשר.

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!