אילוף גורים

אין דבר מרגש יותר מהבאת גור חדש הביתה, הוא חמוד, מתרפק וכל מה שרוצים לעשות הוא ללטף אותו ולשחק איתו. לצד כל ההתרגשות והכיף הגדול שבאימוץ גור כלבים, חשוב לזכור כי מדובר בהתחייבות מצדכם. טיפול בגור כלבים זו חוויה מרגשת, הכלב הופך להיות חלק בלתי נפרד מהמשפחה, הוא בן בית לכל דבר (פשוט על ארבע רגליים ולא שתיים), ולצד הדברים הטובים, לפני שמביאים גור הביתה, חובה לקרוא חומר וללמוד איך לטפל בו נכון.

על כן, מומלץ מאד ללמוד ולהיערך בהתאם, להתעניין בהתנהגות ובאופי של כל גזע ולהתאים לו את האילוף הנכון לו, ולדעת כי אילוף גור הוא תהליך של מספר שבועות לפחות ועליכם להיות סבלניים ולזכור כי אתם מחנכים את הכלב שהגור שלכם יגדל להיות.
אנשים רבים אימצו גורים בהתרגשות רבה ולאחר מספר ימים נוכחו כי מדובר בעבודה רבה והתאיישו, עליכם להיות מוכנים לכך שכלב הוא יצור חי עם רצונות משלו, האילוף שלו הוא עבודה משותפת של שניכם. כמובן כאשר מדובר בגור, קל יותר ללמד אותו ולבנות אצלו התנהגות נכונה ורצויה, מאשר אצל כלב בוגר שכבר התקבעו אצלו דפוסים (ממש כפי שקל יותר ללמד ילד לא להתנהג בצורה מסוימת מאשר אדם בוגר)

הדרך לחיים משותפים

במסגרת אילוף גורים, הגור הקטן יילמד להימנע מעשיית צרכים בבית, ואחר-כך ניתן להתקדם לשיעורי משמעת בסיסית, תקשורת בין הכלב לבעליו ופתרון בעיות התהגות.
שיעורי האילוף יתקיימו בביתך, בסביבה הטבעית לכלב, בה הוא מרגיש נעים ובטוח. בתוך השיעור תקבלו משימה לתרגול במהלך השבוע. השיעורים הם באווירה טובה, בשיטת אילוף חיובי המקנה התנהגות נכונה ורצויה אצל הכלב תוך מתן צ'ופרים.

אז מה עושים בתהליך חינוך גורים?

קודם כל הדרכה נכונה איך להימנע מצרכים בבית
לאחר מכן נעבור למשמעת בסיסית, פתרון בעיות התנהגות, סוציאליזציה ותקשורת נכונה.
שיעורי אילוף גורים שלנו הם בביתך, בסביבה הטבעית של הכלב.
בכל שעור אילוף תקבל משימה לתרגול בהמשך השבוע.
השעורים מאוד מהנים גם לך וגם לכלבך עבודה באמצעות שיטות חיוביות והמון צ'ופרים.
תוכל ללמד את כלבך מגוון "טריקים" שונים במהלך האילוף כגון קפיצה בחישוק, גלגול, לתת יד, נשיקה ועוד.

במסגרת האילוף נטפל בבעיות כמו:

 • פחדים
 • חרדות
 • אי הקשבה לפקודות
 • משמעת
 • נשכנות
 • ניתוב יצרים
 • משחק נכון
 • תקשורת

במסגרת האילוף, אלווה אתכם במסע שלכם ויחד נלמד את הכלב להתנהגות נכונה וחיובית שאתם והוא תרוויחו ממנה. אני לשירותכם, לכל שאלה, התייעצות ומתן עזרה.
לאחר תקופת אילוף משותפת, יווצר קשר מיוחד ואמיץ בינכם לבין הכלב שלכם, תבנו מערכת יחסים הדדית ואתם תיווכחו כי לא רק אתם מלמדים את כלבכם, אלא שאתם גם לומדים הרבה ממנו וכי מדובר בקשר מיוחד ומרגש שלכם עם הכלב.שאלות נפוצות

הגור שלי עושה צרכים בבית, מה לעשות?

אין לכעוס על גור שעשה צרכיו בבית, כי הוא עלול להפסיק להתפנות בפניכם. על כן יש לנקות אחריו,אבל לא מיד עם מים ומעט חומץ, ולזהות את הסימנים המקדימים של הגור לפני שעושה צרכים. על פי רוב גורים יעשו צרכים אחרי שאכלו ושתו או אחרי השינה. גור קטן יש להוציא כל שעתיים בערך וכן לתת לו חיזוק חיובי כאשר עשה צרכיו בחוץ על ידי מתן חטיף או מלת עידוד. גמילה מצרכים היא אינדיוידואלית לכל גור ומשתנה לפי גילו וצרכיו האישיים לכן רצוי להתאים את התהליך לגור עצמו.

הגור שלי מרבה לנשוך אותי, איך אוכל ללמד אותו להפסיק?

גורים נושכים כחלק מהמשחק שלהם והיצרים המובנים בהם כמו ציד,כמו כן גם כאבי שיניים לפעמים גורמים לנשכנות, חשוב שיידעו לווסת את עוצמת הנשיכה שלהם (ויידעו להבדיל נשיכה עדינה ו"משחקית" לנשיכה כואבת). כאשר הגור יינשך אתכם בנשיכה בעוצמה חזקה, יש לומר לו כי זה כאב לנו (לומר משהו כמו "איה!") ולהרחיק את היד ממנו. כאשר הגור יילמד לווסת את נשיכותיו יש לתת לו משחק נשיכה במקום היד, וכך הכלב יילמד לשחק עם צעצועיו במקום לנשוך אותנו.

הכלב שלי מפחד מרעשים בבית, איך מטפלים בבעיה?

גור קטן יפחד מרעשים לא מוכרים, על כן יש לחשוף אותו לכמה שיותר גירויים: מקומות חדשים עם ריחות והמולה של קהל, אך להקפיד כי מדובר בסביבה נעימה ובטוחה לגור. במהלך טיול במקום חדש רצוי לשחק איתו וכך לייצר קשר חיובי בין סביבה חדשה וחוויה מוכרת וחיובית.

הגור לא מסתדר עם הרצועה, מה עושים?

לפני שנצא עם הגור מהבית יש להרגיל אותו לקולר או רתמה. מומלץ לצאת איתו לטיול ברחבי הבית (איזור המוכר לו) כדי שלא יהיו קשיים בטיול עם קולר בסביבה חיצונית שפחות מוכרת לגור. בשעה שאנו מטיילים עם הכלב בבית (עם הרתמה או הקולר) נחזק את ההתנהגות החיובית של הכלב על ידי מתן חטיף או מלת עידוד.

אילו צעצועים לקנות לגור שלי כדי שיתפתח?

חשוב שהצעצועים שנקנה לגור יהיו מגוונים, משלל טקסטורות וסוגים, על מנת שהמשחק איתו יהיה מגוון, דינמי ומהנה. כך ששעת המשחק תהיה מאתגרת וחיובית לגור הקטן, כך שייחפש את חברת בעליו ולא יברח לגירויים אחרים בזמן שמשחקים איתו.

השירותים שלנו

 • אילוף כלבים פרטי וקבוצתי מרכז מקצועי לאילוף כלבים אשר ממוקם במרכז הארץ במושב מגשימים
 • אילוף פנסיון אילוף כלבים בפנסיון מהווה קורס ייחודי שעובר הכלב יחד עם מיטב המאלפים של החברה.
 • מחיר אילוף כלבים אנו מציעים מגוון קורסי אילוף, בהתאם לצורכי הכלב והבעלים. במאמר זה תוכלו לקבל פרטים אודות סוגי הקורסים, מטרתם ומחירם.
 • סרטוני אילוף שלנו סרטוני אילוף שמראים את הכלבים לאחר אילוף בהדרכתנו
 • פנסיון לכלבים אילוף כלבים בקבוצות יכול לתרום לכלב פנסיון כלבים השם למטרה לתת לכלבכם תנאים מצויינים ללא פשרות
 • טיפים לאילוף כלבים שאלה? בעיה? כנסו לספר הטיפים הגדול ומצאו תשובות ממיטב המומחים

לפרטים דברו איתי: 050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!

captcha