אילוף לצרכים

אילוף לצרכים הוא דבר חשוב ומרכזי בתהליך חינוך הגור. כאשר גור מתפתח הוא לומד איפה עליו לעשות צרכים, בתחילה גור יעשה את צרכיו ברחבי הבית בכל מקום בו אינו ישן או אוכל. תפקידנו לחנך את הגור וללמד אותו כי המקום לעשות צרכים הוא מחוץ לבית.

חשוב לזכור כי לגור קטן קשה להתאפק לאורך זמן רב. בעוד שלנו ברור שהגור צריך לעשות את צרכיו בחוץ, הגור עוד קטן ולא למד עוד כיצד עליו לנהוג. גור יש להוציא מספר רב של פעמים ביום, על מנת ללמד את הגור לעשות את צרכיו בחוץ. אם הגור הצליח להתפנות בחוץ, ניתן לו חיזוק חיובי ונאריך במעט את הטיול, ובמידה שלא עשה יש לנסות להוציאו שוב אחרי זמן קצר.

באופן כללי, גם כלב בוגר יש להוציא שלוש ארבע פעמים ביום ושאחד הטיולים יהיה ארוך מהרגיל (חצי שעה ומעלה) ואולי גם יישלב חוויה חיובית כמו ביקור בגינת הכלבים השכונתית בה יוכל להוציא קצת מרץ.
אילוף צרכים מתאים לגורים על מנת להקנות להם הרגלים נכונים של עשיית צרכים מחוץ לבית, וגם מתאים לכלבים גדולים שעושים צרכים בבית.
לשיעור אילוף לצרכים יש להגיע לאחר שבדקתם כי הכלב שלכם לא סובל מבעיות בריאותיות כמו בריחת שתן, דלקות או בעיות בתפקוד הפיזי שגורמות לו לעשות צרכים בבית לעתים תכופות. אילוף הצרכים מומלץ לכלבים מגיל חודשיים וחצי ומעלה.
במהלך שיעור האילוף, על הבעלים להיות נוכח כדי ללמוד ולשמוע את ההוראות שנותן המאלף, זאת כדי שתוכלו ללמוד את הפקודות וההתנהלות הנכונה וגם להמשך העבודה המשותפת שלכם יחד. האילוף יתבצע על ידי תיחום הכלב באזור מסוים בבית, מאחר וכלב לא ייעשה את צרכיו במקום הוא ישן/רובץ. חשוב מאד! יש לעשות את החינוך לצרכים בליווי בעל מקצוע כדי להמנע מהקניית הרגלים שגויים שקשה אחר כך לתקן.

אז איך אילוף לצרכים מתנהל?

אילוף לצרכים הינו מפגש בודד של שעה שמתבצע אצלכם בבית,בסביבה הכי טבעית לכלב
השעור הדרכה מספק לכם את כל המידע הנדרש על מנת לגמול את הכלב מעשיית צרכים בבית.

 • אבחון מדויק
 • הכנת תוכנית ולוח זמנים לגמילה
 • מעקב וליווי טלפוני ללא הגבלה עד תום הגמילה

אני עובדת במגוון שיטות לחינוך צרכים נכון:

 • עיתונים
 • כלובי טיסה
 • גדר גורים
 • ועוד

יחד נבנה את התכנית הנכונה ביותר לסגנון החיים שלך (מסביב ללו"ז שלך, בהתאם להיעדרות מהבית בגלל עבודה ועוד) ולכלבך, ונקנה לו הרגלים נכונים ובריאים שיטיבו איתך ועם הכלב שלך (יש לדעת כי במקרים מסוימים יהיה צורך במפגש נוסף).

השעור מתאים לכל כלב בכל גיל.

 

שאלות נפוצות

כיצד מתנהל אילוף לצרכים?

אילוף לצרכים הינו מפגש בן שעה, שיתבצע אצלכם בבית, בסביבה הטבעית והנעימה לכלב. במסגרת השיעור תקבלו הדרכה מקיפה ואת כל המידע הנדרש לגמילת הכלב מעשיית צרכים בבית.
במסגרת אילוף לצרכים נלמד:
אבחון מדויק
הכנת תכנית ולוח זמנים לגמילה
מעקב וליווי טלפוני ללא הגבלה עד תום הגמילה

אימצתי כלב בוגר שלא יודע לעשות צרכים בחוץ, האם ניתן ללמד אותו לעשות צרכים מחוץ לדירה שלי?

ניתן לחנך כל כלב לעשות צרכים בחוץ, כאשר מדובר בכלב בוגר שהתקבעו אצלו הרגלים מסוימים, הדבר ייקח זמן יותר. יש לנהוג בסבלנות עם הכלב, יחד נוכל להקנות לו הרגלים נכונים ובריאים של עשיית צרכים מחוץ לבית.

הכלב שלי משתין על השטיח ואני מיואשת! מה עליי לעשות?

בעבר היו אנשיי מקצוע ממליצים לתת מכה על האף ולדחוף את ראשו לפיפי של עצמו ולצעוק "פויה!". דבר זה אסור. אין לעשות שום דבר שייגרום לכלב לטראומות ופחדים שיופיעו בעקבות זאת בהמשך חייו. בשום פנים לא מכים את הכלב.

כמה זמן אורך חינוך צרכים?

בחינוך צרכים מוטב להתחיל עם גור מגיל חודשיים וחצי. יש להבין שזהו תהליך ממושך שלוקח חודשים ארוכים עד שהכלב נגמל בעקבות חינוך לא נכון. על כן, מוטב להתחיל מוקדם ובליווי של מאלף מקצועי ולא לחכות עד שיהיה מאוחר מדי.

מתי מומלץ להוציא גור כלבים לטיול?

גור יש להוציא מספר רב של פעמים ביום, מעבר לטיולים הקבועים בלו"ז של הגור יש לזהות מצבים נוספים בהם כדאי להוציא את הגור הקטן שלנו לטיול: לאחר שהגור יתעורר מהשינה, לאחר משחק או במהלך משחק אם הגור נעצר וכמובן אחרי שאכל ושתה.

השירותים שלנו

 • אילוף כלבים פרטי וקבוצתי מרכז מקצועי לאילוף כלבים אשר ממוקם במרכז הארץ במושב מגשימים
 • אילוף פנסיון אילוף כלבים בפנסיון מהווה קורס ייחודי שעובר הכלב יחד עם מיטב המאלפים של החברה.
 • מחיר אילוף כלבים אנו מציעים מגוון קורסי אילוף, בהתאם לצורכי הכלב והבעלים. במאמר זה תוכלו לקבל פרטים אודות סוגי הקורסים, מטרתם ומחירם.
 • סרטוני אילוף שלנו סרטוני אילוף שמראים את הכלבים לאחר אילוף בהדרכתנו
 • פנסיון לכלבים אילוף כלבים בקבוצות יכול לתרום לכלב פנסיון כלבים השם למטרה לתת לכלבכם תנאים מצויינים ללא פשרות
 • טיפים לאילוף כלבים שאלה? בעיה? כנסו לספר הטיפים הגדול ומצאו תשובות ממיטב המומחים

לפרטים דברו איתי: 050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!

captcha