בול מסטיף – Bullmastiff

היסטוריה

הבול מסטיף הוא גזע יחסית מודרני שפותח באמצע המאה ה-19, כנראה סביבות 1860, ע"י אנגלים שהיו זקוקים לכלב גדול, אמיץ ושקט שיוכל לאתר ציידים לא חוקיים בקלות ואז לרסן אותם. הם כנראה התנסו עם מספר גזעים כדי להגיע לגזע החדש שיתאים לצרכיהם, והשילוב בין מסטיף לבולדוג היה המוצלח ביותר: המסטיף היה גדול אך לא אגרסיבי מספיק, והבולדוג האמיץ והעקשן לא יכל להפיל ולהשתלט על אדם בוגר. השילוב נעשה פופולרי וציידים המשיכו להרביע את הכלבים הללו, כשהדגש היה על הפרקטיות ופחות על המראה (מעבר להעדפה לכלבים בעלי פרווה כהה, שהתאימו יותר לצורכי הסוואה).
כשתעשיית הצייד החלה לדעוך, הבול מסטיף נעשה כלב שמירה. ב-1924 הוא זכה להכרה כגזע רשמי באנגליה, וב-1933 באמריקה.

אופי

הבול מסטיף הוא כלב נאמן וערני עם מזג נוח, המתאים לתפקיד כלב השמירה. הוא רגוע ושופע חיבה, אבל נועז ונחוש בעת מתקפה – למרות שלא סביר שיתקוף, אם הכלב יאתר פולש, הוא יתפוס אותו, יפיל אותו וירסן אותו. בנוסף, הוא סבלני עם ילדים, אינטליגנטי ושקט. לכלבים אלו כוח אדיר והם זקוקים לבעלים בטוח ודומיננטי שינהיג אותם בצורה עקבית ויציבה. הם זקוקים לאימון ואילוף, ורצוי להפגיש ביניהם ובין אנשים וחיות מגיל צעיר. הם יכולים להסתדר עם בעלי חיים אחרים, אם התקשורת ביניהם ובין הבעלים טובה. הם נוטים לרייר ולנחור. הבול מסטיף מאד רגיש לטון הקול שנוקטים מולו, וצריך לדבר אליהם באסרטיביות, אבל לא בתוקפנות.

גובה

זכרים: 63-69 ס"מ
נקבות: 61-66 ס"מ

משקל

זכרים: 50-60 ק"ג
נקבות: 45-54 ק"ג

תוחלת חיים

מתחת ל-10 שנים.

טיפוח

הטיפוח קל ולא דורש הרבה מאמץ: יש להבריש את פרוותם עם מברשת בעלת שערות נוקשות, ולשטוף אותם רק בעת הצורף. הם לא משירים הרבה פרווה. מומלץ לבדוק את אוזניהם לעיתים תכופות ולנקות עם תכשירים בהמלצת וטרינר, לבדוק שציפורניהם לא ארוכות מדי, וגם לצחצח את שיניהם פעמיים עד שלוש בשבוע.

גזעים נוספים שיכולים לעניין אותך:

השירותים שלנו

  • אילוף כלבים פרטי וקבוצתי מרכז מקצועי לאילוף כלבים אשר ממוקם במרכז הארץ במושב מגשימים
  • אילוף פנסיון אילוף כלבים בפנסיון מהווה קורס ייחודי שעובר הכלב יחד עם מיטב המאלפים של החברה.
  • מחיר אילוף כלבים אנו מציעים מגוון קורסי אילוף, בהתאם לצורכי הכלב והבעלים. במאמר זה תוכלו לקבל פרטים אודות סוגי הקורסים, מטרתם ומחירם.
  • סרטוני אילוף שלנו סרטוני אילוף שמראים את הכלבים לאחר אילוף בהדרכתנו
  • פנסיון לכלבים אילוף כלבים בקבוצות יכול לתרום לכלב פנסיון כלבים השם למטרה לתת לכלבכם תנאים מצויינים ללא פשרות
  • טיפים לאילוף כלבים שאלה? בעיה? כנסו לספר הטיפים הגדול ומצאו תשובות ממיטב המומחים

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!

captcha