ויימרנר – Weimaraner

הכירו את הויימראנר

 

היסטוריה

גזע הוויימרנר הוא בן כמה מאות שנים, במקור מגרמניה, מצאצאי כלב הדם. הוא כלב צייד ופוינטר מצוין, ובעבר שימש לציד חיות גדולות (דובים, צבאים וזאבים). כיום הוא משמש יותר לציד ציפורים.
כלב ויימרנר הופיע בציור של וואן דייק מתחילת המאה ה-17. הוא הגיע לאמריקה בשנות השלושים, וזכה להכרה כגזע רשמי ב-1943. בתוכנית הטלוויזיה "רחוב סומסום" היו מערכונים שבהם היו מלבישים ויימרנרים בבגדים של אנשים.

אופי

הוויימרנר הוא כלב שמח, אינטליגנטי, עליז ואוהב, והוא נפלא עם ילדים. אם הוא לא זוכה לפעילות פיזית תכופה הוא עלול להפוך שובב וקשה לריסון, ומכיוון שהוא לומד במהירות, הוא עלול להשתעמם בקלות אם לא מגוונים את האימונים והמשחקים איתו. הוא זקוק לאימון סמכותי ומוקפד מגיל צעיר, שכן אם הוא ירגיש דומיננטי יותר מבעליו, הוא עלול להפוך עקשן וקפריזי, ולחרחר ריבים עם כלבים אחרים.
אינסטינקט הצייד שלו מאד מפותח ועדיף לא לסמוך עליו עם חיות לא-כלביות וקטנות כמו אוגרים, ארנבים ושרקנים.
הוא מאד אמיץ ונאמן, והוא כלב שמירה מצוין. הוויימרנר זקוק למנהיג להקה סמכותי שהוא יוכל לסמוך עליו, ותמיד רוצה לדעת מה מצפים ממנו ולכמה זמן. אם הוא ירגיש מבולבל, הוא עלול להפוך לחוץ, לפתח חרדת נטישה, נטייה לאי נחת והשמדת רהיטים. אין לנהוג בו בתקיפות, אלא בגישה רגועה וסמכותית באופן טבעי. יש להפעיל אותו תמיד ולתת לו לפרוק את האנרגיה הרבה שלו, ומומלץ ללמד אותו לשבת בשלב מוקדם בחייו – הדבר יעזור בלמנוע מכלבכם לקפוץ על אנשים. לכלבים אלו הרבה מאד כוח, והם עלולים להפיל זקנים וילדים לרצפה בתום לב.

גובה

זכרים: 61-69 ס"מ
נקבות: 56-63 ס"מ

משקל

זכרים: 25-32 ק"ג
נקבות: 23-29 ק"ג

תוחלת חיים

סביבות 10-14 שנים.

טיפוח

הפרווה החלקה והקצרה של הוויימרנר נראית מבריקה תמיד וקל לשמר את מצבה הבריא והיפה. יש להברישו עם מברשת בעלת שערות קצרות ונוקשות, ולחפוף אותו בשמפו יבש מדי פעם. אמבטיות מומלץ לעשות רק בעת הצורך. מומלץ לבדוק את הפה והרגליים אחרי טיולים והשתוללויות מדי פעם, ולהקפיד שציפורניו לא יתארכו יתר על המידה ויפריעו לו. כמות השרת השערות של הוויימרנר ממוצעת.

גזעים נוספים שיכולים לעניין אותך:

השירותים שלנו

  • אילוף כלבים פרטי וקבוצתי מרכז מקצועי לאילוף כלבים אשר ממוקם במרכז הארץ במושב מגשימים
  • אילוף פנסיון אילוף כלבים בפנסיון מהווה קורס ייחודי שעובר הכלב יחד עם מיטב המאלפים של החברה.
  • מחיר אילוף כלבים אנו מציעים מגוון קורסי אילוף, בהתאם לצורכי הכלב והבעלים. במאמר זה תוכלו לקבל פרטים אודות סוגי הקורסים, מטרתם ומחירם.
  • סרטוני אילוף שלנו סרטוני אילוף שמראים את הכלבים לאחר אילוף בהדרכתנו
  • פנסיון לכלבים אילוף כלבים בקבוצות יכול לתרום לכלב פנסיון כלבים השם למטרה לתת לכלבכם תנאים מצויינים ללא פשרות
  • טיפים לאילוף כלבים שאלה? בעיה? כנסו לספר הטיפים הגדול ומצאו תשובות ממיטב המומחים

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!

captcha