ויסלה – Vizsla

ויסלה הונגרי – אילוף מקצועי, היסטוריה, אופי ומאפיינים.

כלבי ויסלה בסיום אילוף למשמעת במרכז לאילוף שלנו

היסטוריה

כלבי הויסלה מופיעים בתחריטים מהמאה העשירית. הם הגיעו במקור מהונגריה, והדעה הרווחת היא שאבותיהם היו כלבי פוינטר מעורבים עם הכלב הטרנסילווני והכלב הצהוב הטורקי (גזע שנכחד). הם הורבעו על ידי המגיארים שהשתמשו בהם ככלבי ציד. משמעות המילה "ויסלה" בהונגרית היא "מצביע". לכלבי הויסלה אפים מצוינים ואנרגיה אינסופית שהפכו אותם לציידים נהדרים. הם כמעט נעלמו לאחר מלחמת העולם השניה, כשהרוסים השתלטו על הונגריה, אך הונגרים מקומיים הבריחו כמה מהכלבים לאמריקה ואוסטריה כדי להציל את הגזע.

אופי

הויסלה הוא כלב עדין, אוהב, וערני. הוא זקוק לגירויים מנטליים יומיומיים והרבה סבלנות ותשומת לב. אם כלב זה לא יראה את בעליו כדמות סמכותית חזקה, הוא יהפוך להיות עקשן. ניתן לסמוך עליו עם ילדים, והוא יכול לשחק איתם שעות. אם הם לא זוכים לפעילות פיזית תכופה הם עלולים להיות לגלות התנהגות הרסנית כלפי רהיטים ולהפוך להיות יותר מדי נמרצים עבור ילדים קטנים מאד, אבל הם מתאימים מאד לילדים אנרגטיים, ולרוב מסתדרים עם כלבים אחרים. יש להפגיש אותם עם כלבים אחרים, אנשים זרים ומקומות שונים מגיל צעיר כדי להרגיל אותם לריגושים חדשים. כל עוד נותנים להם הזדמנות לשחק ולרוץ והרבה התעמלות, הם יהיו רגועים. יש להם אינסטינקט ציד מפותח מאד, ולכן עדיף לא להשאיר אותם לבד עם חיות מחמד קטנות כגון מכרסמים.

גובה

זכרים: 56-66 ס"מ
נקבות: 51-61 ס"מ

משקל

זכרים: 20-27 ק"ג
נקבות: 18-25 ק"ג

תוחלת חיים

סביבות 12-15 שנים.

טיפוח
לויסלה פרווה חלקה וקצרה יחסית, וקל לטפחה. יש להברישו עם מברשת בעלת שערות קצרות ונוקשות, ולחפוף אותו בשמפו יבש מדי פעם. אמבטיות מומלץ לעשות רק בעת הצורך. חשוב לגזור את ציפורניו אם הן ארוכות מדי (אם שומעים קליקים כשהכלב הולך על הרצפה, הגיע הזמן לגזור!). הם לא משירים כמות חריגה של פרווה.

 

קורס אילוף מקצועי לכלבי ויסלה רק במרכז הכלבי שלנו – 050-5236090

גזעים נוספים שיכולים לעניין אותך:

השירותים שלנו

  • אילוף כלבים פרטי וקבוצתי מרכז מקצועי לאילוף כלבים אשר ממוקם במרכז הארץ במושב מגשימים
  • אילוף פנסיון אילוף כלבים בפנסיון מהווה קורס ייחודי שעובר הכלב יחד עם מיטב המאלפים של החברה.
  • מחיר אילוף כלבים אנו מציעים מגוון קורסי אילוף, בהתאם לצורכי הכלב והבעלים. במאמר זה תוכלו לקבל פרטים אודות סוגי הקורסים, מטרתם ומחירם.
  • סרטוני אילוף שלנו סרטוני אילוף שמראים את הכלבים לאחר אילוף בהדרכתנו
  • פנסיון לכלבים אילוף כלבים בקבוצות יכול לתרום לכלב פנסיון כלבים השם למטרה לתת לכלבכם תנאים מצויינים ללא פשרות
  • טיפים לאילוף כלבים שאלה? בעיה? כנסו לספר הטיפים הגדול ומצאו תשובות ממיטב המומחים

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!

captcha