פיטבול

היסטוריה

גזעי הבול (שור) והטרייר נוצרו בתחילת המאה ה-19 באנגליה עבור הפעילות הפופולרית דאז של התגרות בשוורים ודובים. כאשר החליטו שעיסוקים אלו אכזריים והוציאו אותם מהחוק ב-1835, קרבות כלבים הפכו פופולריים במקום – ולכן אופי אגרסיבי היה המטרה בעת הרבעת גזע הפיטבול. למרות זאת, חשוב להבין שחלק נוסף באופי שהועדף בעת הרבעת הכלבים הללו הוא הרתיעה מנשיכת בני אדם. בעלי הכלבים רצו לוודא שיוכלו להושיט יד לתוך זירת הקרב ולהפריד בין הכלבים בלי לפגוע בעצמם.
מהר מאד הפיטבולים זכו למוניטין של כלב חזק מאד המגונן על להקתו, אבל גם היו ידועים בהיותם עדינים ומתאימים ככלבי משפחה.
באמריקה הם החלו קריירה חדשה ככלבי חווה שהשתתפו בציד, שמרו על אדמות אדוניהם וסיפקו חברה וחיבה לבעליהם. הפיטבול זכה להכרה כגזע רשמי בבריטניה ב-1898, ובתחילת שנות השלושים באמריקה.

אופי

פיטבולים מאד אוהבים אנשים, ואין להם מושג שגודלם עלול להיות אלמנט מרתיע. הם מלאי בטחון ומודעים תמיד לסביבתם, ולכן הם יכולים להיות כלבי שמירה – אבל בעיקר בגלל שהם מתרגשים לקראת האורח "שלהם" ורוצים לברך אותו לביתם. נטייתם לאהוב אנשים היא מאפיין פחות מתאים לכלב שמירה טיפוסי, אבל הם אמיצים מאד ויגנו על משפחתם בכל מחיר אם ירגישו שהם נתונים בסכנה.
כמו כל כלב, מומלץ להפגיש בינם לבין כלבים וחיות אחרות מגיל צעיר כדי להרגיל אותו לסביבות, מראות וצלילים חדשים.

גובה

35-60 ס"מ

משקל

10-35 ק"ג

תוחלת חיים

סביבות 12 שנים.

טיפוח

פרוותו הקצרה והחלקה של הבולדוג קלה לטיפוח. יש לסרק ולהבריש עם מברשת בעלת שיערות קצרות ונוקשות, ולחפוף בשמפו רק בעת הצורך. אפשר גם להסיר פרווה שעומדת לנשור באמצעות העברת מגבת לחה וחמימה, מה שגם יגרום לה להיראות מבריקה ובריאה יותר. תדירות השרת הפרווה ממוצעת.

גזעים נוספים שיכולים לעניין אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!

captcha