רועה אוסטרלי – Australian Shepherd

מידע מקיף אודות כלב רועים אוסטרלי – אילוף, אופי, היסטוריה וגידול נכון.

כלב רועה אוסטרלי בסיום קורס משמעת במרכז לאילוף כלבים שלנו

היסטוריה

למרות שמו, הרועה האוסטרלי אינו אוסטרלי בכלל – הגזע כנראה פותח בהרים הפירנאים בין צרפת וספרד, והמשיכו לפתחו באמריקה ככלב רועים. נראה שאבותיו היו בעיקר כלבים ספרדים שליוו את הרועים הבאסקים ואת כבשי המרינו שיוצאו לאמריקה ואוסטרליה בתקופת הקולוניות. נראה שבשלב מסוים שילבו אותם עם כלבי קולי.

אופי

רועים אוסטרלים הם כלבים שמחים בעלי אופי קליל ועליז, וממשיכים להתנהג ככלבלבים אפילו בבגרותם. הם אמיצים ומתאימים לשמש ככלבי שמירה, מצוינים עם ילדים – אפילו ילדים אנרגטיים במיוחד – ומאד אוהבים לשחק. הם נאמנים מאד, ונטייתם הטבעית היא להגן על משפחתם וחבריהם. הם שופעי חיבה ואנרגיה, אינטליגנטיים, ומאד קשובים ומלאים רצון לרצות את אדונם, ולכן הם מאד קלים לאילוף. למרות שכשהם משמשים ככלבי רועים הם יכולים להיראות אגרסיביים לצד הכבשים והפרות, הם מאד עדינים עם בני אדם.

כלבים אלו לא יהיו שמחים אם לא יזכו לפעילות פיזית תכופה. אם משאירים אותם בבית או בחצר ומוציאים אותם רק לטיולים קצרים הם עלולים להפוך משועממים מהר מאד, ולפתח בעיות התנהגות רציניות. ללא מספיק גירויים פיזיים ומנטליים, הם עלולים להפוך לחוצים והרסניים. רצוי להפגיש אותם עם אנשים, כלבים אחרים וילדים מגיל צעיר כדי שלא יהיו חשדניים כלפי זרים. יש להם גם נטייה לתת ביסים קטנים ברגליים (התנהגות הנובעת מהרצון לרעות, גם אם ה"עדר" מכיל בני אדם) וחשוב להעיר ולתקן את ההתנהגות הזו מגיל צעיר.

גובה

זכרים: 52-58 ס"מ

נקבות: 46-53 ס"מ

משקל

זכרים: 25-29 ק"ג

נקבות: 18-25 ק"ג

תוחלת חיים

12-15 שנים.

טיפוח

קל לטפח את פרוותו של הרועה האוסטרלי – צריך רק להבריש אותו מדי פעם ולרחוץ אותו רק כשהוא מתלכלך. הוא משיר כמות ממוצעת של פרווה, יחסית.

גזעים נוספים שיכולים לעניין אותך:

השירותים שלנו

  • אילוף כלבים פרטי וקבוצתי מרכז מקצועי לאילוף כלבים אשר ממוקם במרכז הארץ במושב מגשימים
  • אילוף פנסיון אילוף כלבים בפנסיון מהווה קורס ייחודי שעובר הכלב יחד עם מיטב המאלפים של החברה.
  • מחיר אילוף כלבים אנו מציעים מגוון קורסי אילוף, בהתאם לצורכי הכלב והבעלים. במאמר זה תוכלו לקבל פרטים אודות סוגי הקורסים, מטרתם ומחירם.
  • סרטוני אילוף שלנו סרטוני אילוף שמראים את הכלבים לאחר אילוף בהדרכתנו
  • פנסיון לכלבים אילוף כלבים בקבוצות יכול לתרום לכלב פנסיון כלבים השם למטרה לתת לכלבכם תנאים מצויינים ללא פשרות
  • טיפים לאילוף כלבים שאלה? בעיה? כנסו לספר הטיפים הגדול ומצאו תשובות ממיטב המומחים

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!

captcha