חינוך גור לא להרוס

חינוך גורים להפסיק להרוס ולכרסם חפצים

כרסום והרס של חפצים בבית הינה התנהגות נפוצה אצל גורים, הנובעת לרוב מיצר המשחק. אולם, בעלים רבים מספקים לגור צעצועים רבים ועדיין הוא הורס את הבית. מה ניתן לעשות? קבלו כמה טיפים נחוצים למניעת הרס חפצים על ידי הגור!

איך ללמד כלב לא להרוס

מספיק רק צעצוע אחד – הגור איננו יודע להבדיל בין צעצועים שונים המוגשים לו, לבין חפצים אחרים בבית. לכן, רכישת צעצוע אחד, שגם שונה במרקם, במראה ובריח משאר החפצים יסייע לגור להבין בדיוק מהן המשחק שלו. אנחנו ממליצים על רכישת עצם מיוחדת לגורים שאותה יוכל לכרסם. מחד, היא בריאה לשיניים שלו ומאידך, היא גם שונה במראה, בריח ובמרקם מחפצים בבית.

שחרור מפוקח – ראשית, יש לשחרר את הגור בבית רק כאשר אתם נמצאים בו ומסוגלים להשגיח על כל פעולה שהוא עושה. שנית, כשאר אתם משחררים אותו תחת השגחה, חשוב לחבר אך הקולר שלו רצועת שרשרת דקה (ממתכת, כדי שהוא לא יצליח לכרסם אותה), ע"מ שבכל פעם שהוא עושה משהו לא בסדר יש למשוך בחוזקה את השרשרת ולומר בקול תקיף "לא!". אגב, חשוב לנקוט ב"תיקון" הזה מיד לאחר מעשה, שכן לאחר מכן הגור פשוט לא יבין מה הוא עשה.

תיחום שטח הגור כשאתם לא בסביבה – אם בפסקה הקודמת דיברנו על הצורך להשגיח על הגור בעזרת הרצועה, כשאתם לא בבית או לא מסוגלים להשגיח עליו מכל סיבה שהיא יש לתחום אותו על ידי הכנסתו לכלוב מיוחד או על ידי קשירתו במקום שבו אין חפצים שיכולים להיאכל\להיהרס על ידו. גודל השטח משתנה מכלב לכלב, אולם לעניינו, ניתן להכניס את הגור גם לחדר סגור שלא משתמשים בו ושהוא לא מכיל חפצים שניתן לכרסם או להרוס. ככלל, חשוב לדעת שקיימות שיטות תיחום שונות לגורים ולכן, מומלץ להיוועץ עם מאלף מוסמך ע"מ לגלות מהי שיטת התיחום המומלצת ביותר לגור שברשותכם.

לא לגשת אליו גם כשהוא נובח – חשוב לאט לתת לכלב תחושה שהנביחות שלו מצליחות למשוך את תשומת לבכם, שכן לאחר מכן הוא ישתמש בכלי הזה לשם קבלת דברים אחרים שהוא רוצה ולא מקבל. לכן, בזמן שהוא תחום בשטח שהקצבתם לו (שוב, מומלץ לרכוש כלוב אילוף מיוחד המותאם בגודל), גם אם הוא יתחיל לנבוח כדי לצאת, מומלץ אפילו לא להסתכל עליו כדי לא ללמד אותו דברים לא נכונים.

הקפדה על חינוך נכון לפחות ב-3 החודשים הראשונים לחייו – תקופת הגורות נמשכת לפחות 3 חודשים שבמהלכה, הגור לומד דברים חדשים על העולם, מפתח אתכם את מערכת היחסים ובעיקר – מסגל הרגלים שונים. אם לא תחנכון אותו נכון בכל תחום שהוא, בין אם בתחום הרס החפצים ובין אם בתחום הצרכים וכד', יש סיכוי גדול שההתנהגות הלא רצויה תהפוך להרגל שלאחר מכן קשה מאוד לשנות.

לאחר תקופת החינוך, ניתן לשחרר את הגור בהדרגה – כמובן שהעצות שסיפקנו לכם נכונות רק לזמן מוגבל (עבור רוב הכלבים) ולכן, כשהכלב נראה כאילו הוא מתחיל לסגל לעצמו את ההתנהגות הנכונה, ניתן להתחיל ולשחרר אותו בהדרגה בבית או בחצר.

לסיכום, חשוב לציין שבקורס אילוף הגורים שלנו, הגורים לומדים בין היתר לציית לבעלים ברמה גבוהה, כולל זיהוי נכון של פקודות, זיהוי משחקים, ושמירה על התנהגות נאותה בסביבות שונות. אם ברצונכם לחנך את הגור להרגלים נכונים להמשך חייו, מומלץ לשקול לשלוח את הגור לקורס ייעודי כבר מהחודשים הראשונים לחייו.

לפרטים נוספים אודות קורס אילוף הגורים שלנו או היוועצות בנוגע להתנהגות גורים, הנכם מוזמנים ליצור קשר ונשמח לסייע לכם:

לקורס אילוף גורים משולב עם משמעת – 050-5236090

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!