הפעלות לימי הולדת עם כלבים

תרומה לקהילה

כלבי ליטוף

מחקרים רבים מוכיחים כי חברתן של חיות מחמד תורמת לבריאותו הנפשית ולבריאותו הפיזית של הזקן. אשל פועלת לשיפור איכות חייהם של זקנים במוסד ובקהילה, וכחלק מעשייתה, פיתחה את התכנית 'כלבי ליטוף': מתנדב וכלבו הידידותי באים לבית האבות כדי לשעשע דיירים המעוניינים לשהות במחיצת הכלב, ללטף אותו, לשחק איתו, לטייל איתו, לזכות לחיבה ממנו ולהנעים את זמנו. התרומה של הכלב ניכרת לא רק בחווייתיות ובהנאה, אלא בשיפור בריאותם של זקנים.

 

רבים הדיירים שמצבם השתפר בעקבות פגישות עם 'כלב ליטוף': המתנדבים מעודדים אותם לנוע, לצאת מחדרם, לתרגל תרגילי פיזיותרפיה, להצטרף לטיול או פשוט לחייך. זקנים שאיבדו שמחת חיים, רצון לתפקד, לתקשר או לחייך – חזרו לפעילות בזכות המבקרים הפרוותיים
(מתוך אתר "אשל")

תלמידי קורס כלבנות בוינגייט בשרות הקהילה

מדריכי הכלבנות הטיפולית של וינגייט והכלבייה הטיפולית בתל מונד קיימו בקיץ האחרון תוכנית ייחודית המשתמשת בטכניקות אילוף כלבים בכדי לשקם ילדים בעלי צרכים מיוחדים. בתוכנית נטלו חלק כ-30 ילדים בעלי צרכים מיוחדים בגילאי 7-12 מאזור השרון. מטרת התוכנית היא ללמד את הילדים לתת ולקבל אהבה בעזרת שימוש בכלבים. בתחילת התוכנית בחר כל ילד כלב אישי עמו ביצע את כל שלבי הפעילות, עד מהר הפכו הכלבים והילדים לחלק בלתי נפרד.

 

בית ספר לילדים עם צרכים מיוחדים

פעילות התנדבותית בבית ספר לילדים עם צרכים מיוחדים בראשון לציון לכבוד חג החנוכה בשיתוף עם צער בעלי חיים רמת גן, בתוכנית היה יום כיף מלא הפתעות תצוגת "טריקים" ומשחקי כדור עם הכלבים והמון סופגניות, הפעילות העלתה חיוך על פני הילדים ועל פנינו.

לפרטים דברו איתי: 050-8223091050-8223091 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!

captcha