כלב עבודה – האם לכלב שלכם יש יצר עבודה גבוה ?

כלבי עבודה הם מושג שגור בעולם הכלבים, המשמש כיום לתיאור כלבי אבטחה ותקיפה למיניהם, אולם בעלים רבים אינם יודעים כי קיימים גזעים רבים אחרים שיכולים לשמש ככלבי עבודה וכי ניתן לנצל את היצר הטבעי שלהם להעלאת רמת המשחק והמשמעת של הכלב.

מי נחשב לכלב עבודה טוב - DOGSDOGS
מי נחשב לכלב עבודה טוב – DOGSDOGS

מיהם כלבי העבודה?

"כלב עבודה" ככלל, הוא כלב בעל תכונות הכוללות דבקות במטרה, נאמנות גבוהה ואהבה למשחקים. כלבי עבודה הוא מושג הנאמר בעיקר בהקשר של כלבי משטרה, אבטחה או צבא למיניהם. בעבר, כלבי העבודה אכן עזרו לבעלים בעבודות שונות ומשימות, החל מהולכת עדר בקר בדרך הנכונה ועד למציאת עוברי אורח טועים בסופת שלגים, אולם כיום סוגי העבודות הללו כבר לא רלוונטיים, ובעלים רבים לא מודעים לפוטנציאל החיובי של כלבם בכל הנוגע להקשבה ומשמעת.

מדוע כלבי העבודה יכולים להגיע לרמה גבוהה של אילוף?

התכונות שהזכרנו לעיל, לרבות הדבקות במטרה או האהבה למשחקים, מסייעת לכלבים לבצע את הפקודות מטעם הבעלים על הצד הטוב ביותר, וליהנות מן החיזוקים החיוביים. יצר המשחק הגבוה שלהם, מאפשר למאלפים או לבעלים לשלב טכניקות אפקטיביות באימון, שיסייעו לכלב להבין מהר יותר מה מצופה ממנו ולקבל תגמול על כך.

כיצד ניתן לדעת האם הכלב שלי הוא כלב עבודה?

אחת הדרכים האפקטיביות להבנה האם הכלב או אכן כלב עבודה, מתבצעת בעזרת משחק מעל הכלב, במקום שבו הכלב לא יכול להגיע אליו. במידה והכלב נשאר במקום זמן רב, או נובח ע"מ לקבל את המשחק, סביר להניח שכלבכם הוא אכן כלב עבודה. כמו כן, ניתן לשחק עם הכלב ולראות, האם כאשר הוא תופס משחק, הוא נשאר איתו למשך זמן רב, או לא עוזב אותו למשך שעה שלמה – במידה והכלב לא עוזב את המשחק למשך שעה שלמה, הוא כלב עבודה ברמה גבוהה יותר.

כיצד ניתן לחזק את יצר המשחק של הכלב?

ראשית, תמיד ניתן להשתמש ביצר המשחק באילוף ובפרט, בקורס אילוף מקצועי. בקורסי האילוף שלנו, אנו מתאימם באופן אישי את שיטות האילוף לסוג ולצרכי הכלב. כאשר אנו מקבלים כלב בעל יצר משחק גבוה ויכולת דבקות במטרה ברמה גבוהה, אנו משתמשים במשחקים שונים (בין היתר) ע"מ ללמד את הכלב פקודות שונות ופעולות.

קבלו רעיון לשיפור יכולת המשחק בבית: בכל פעם שאתם קוראים לכלב אליכם בפקודת "אלי", נסו לתת לו צעצוע שהוא אוהב. כך, תוכלו להעלות את רמת המשחק שלו ולנצל אותה למשמעת טובה יותר.

ולסיכום, כמה מילים על הצורך בזיהוי וניצול נכון של יצרי הכלבים

לכלבים המבויתים עדיין קיימים שורשים פראיים המתבטאים לעיתים בתכונות שונות וביצרים שונים, לרבות יצר משחק, יצר הגנה, יצר ציד וכד'. כלבים שונים בויתו בעבר עבור מטרות שונות וזוהי למעשה הסיבה שאנו רואים היום גזעים שונים (מלבד מטרת האסתטיות, אולם שימור והרבעת גזעים לטובת הצגתם בתחרויות וכד' היא יחסית מאוחרת מבחינה היסטורית).

אותם כלבים בעלי יצרים שונים, זקוקים לביטוי כלשהו של היצר, אחרת קיימת הסכנה שהוא יבוטא באופן הלא נכון במהלך החיים. מעבר לכך, כפי שהסברנו לעיל, קיימים יצרים ונטיות טבעיים שונים של כלבים שניתן לנצל אותם לטובתו ולטובתנו כאחד, באופן בו הכלב יישאר מאוזן, נינוח ויציב מחד, אך צייתן, נאמן ומועיל מאידך. זכרו, כי אילוף וחינוך נכון ומאוזן יסייע גם לכלבכם להיות יותר שמח ושליו, וודאי יועיל לבני הבית.

לפרטים נוספים אודות אבחנה ואילוף נכון של כלבי עבודה, הנכם מזומנים ליצור אתנו קשר>>>

לקורס אילוף מקצועי : 050-5236090

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!