איזה כלב לאמץ?

לכל בית ומשפחה יש כלב שמתאים להם. לאחר שהחלטתם שאתם רוצים לאמץ כלב והבנתם שלצד הכיף באה עם זה אחריות לחיי הכלב ורווחתו הנפשית כדאי להבין איזה כלב מתאים לכם.

משפחה צעירה – למשפחה צעירה הכלב יכול לספק הרבה כיף יחד עם גידול הילדים אולם יש לחשוב כי גם הכלב דורש תשומת לב. יחד עם תשומת הלב שיש להקדיש לילדים צריך לדאוג לכלב לאוכל ושתייה וגם לטיולים ולשחק איתו. רווחתו הנפשית של הכלב קשורה קשר הדוק לרווחתו הפיזית. יש לשקול את סוג הכלב. אמנם הכלב הוא חיה מבויתת מזה אלפי שונים אך עדיין יש הבדלי אופי מבניים בין זני וסוגי הכלבים. האם כדאי לאמץ גור או שמא מעט בוגר יותר ומחונך כבר? כמובן שגיל הילדים יכול להשפיע שכן ילד בן 12 כבר יכול לסייע בגידול הכלב ולהיקשר אליו מאד לעומת ילד פעוט שלא יכול לצאת עם הכלב לטיול.

אוכלוסיה מבוגרת – גם אנשים יותר מבוגרים יכולים למצוא עניין רב בחבר על ארבע. על המבוגרים לשקול שיקולים אחרים בבואם לבחור כלב. סביר להניח כי זמנם בידם אולם ישנם כלבים אנרגטיים ביותר שירצו להתרוצץ ולא בטוח שלמבוגרים יהיה את רצון זהה. כמו כן יש לחשוב על גודל הכלב ועל הדירה בה הוא עומד לגור. לרוב כלבים גדולים ישמחו גם ליותר שטח חופשי.

דירה – שיקול נוסף ומשמעותי בבחירת כלב הוא סוג הדירה שלכם. אם מדובר בבניין קומות בו יש להוריד את הכלב למספר טיולים ביום, ובין לגודל הדירה עצמה. בבית פרטי אם חצר יש לחשוב האם שטח הגינה מספיק לכלב והאם האזור בטוח עבורו ועבור העוברים ושבים על מנת שיהיה חופשי בגינה.

בנוסף כלב מצריך גם מעט משאבים כלכליים בנוסף לשטח מחייה וחברה מתאימה. יש לקנות לו אוכל מתאים ולדאוג גם לו לחטיפים וצעצועים. זהו שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון בבואכם לאמץ כלב.

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר.

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!