איך להעביר כלב לחו"ל?

אם אתם מתכננים מעבר קבוע לחו"ל או מעבר לזמן ממושך, עליכם להתחיל את תהליך ההעברה לחו"ל כמה חודשים לפני הטיסה. אם הכלב שלכם מאולף, יהיה לכם קל יותר, אבל אם לא, כדאי שתשקלו לקחת כמה שעורים באילוף כלבים, כדי שיהיה לכם יותר זמן להתעסק בתהליך המעבר עצמו ולא בחינוך הכלב שעלול להעיק על המעבר לחו"ל ואת הסתגלותו לסביבה חדשה.

לברר מה נדרש במדינת היעד

באתר למטייל מציעים קודם כל להתחיל את התהליך במדינת היעד. בררו מה הם התנאים ומה צריך לעשות על מנת להעביר את הכלב שלכם לחו"ל. בכל מדינה עלולים להיות תנאים אחרים ואישורים שונים שתצטרכו להשיג. חשוב לעשות זאת כדי למנוע מצב שלא יכניסו את הכלב שלכם למדינה היעד ואז תצטרכו לחזור את כל הדרך חזרה לישראל.

למצוא חברת תעופה

לא כל חברות התעופה מוכנות להטיס בעלי חיים. לכן צריך למצוא את חברת התעופה המתאימה ביותר. בעוד שחברה מסוימת מאפשרת הטסת בעלי חיים קטנים, חברות אחרות יכולות שלא לאפשר להטיס כלב השוקל למשל מעל 20 קילו. את הכלב כמובן אי אפשר להכניס למחלקות, אלא רק לתא המטען ולכן יש לדאוג לסביבה מחוממת ומתאימה לכלב כי ככל שהמטוס עולה גבוהה יותר, קח קר יותר במטוס. מצד שני, באזורים חמים הכלב עלול לסבול מחום בתא המטען ולכן יש לבדוק כיצד פותרים בעיה זו.

אישורים שיש להשיג

חברות התעופה כמו גם מדינות היעד, לא יאפשרו הטסת והכנסת כלב לא בריא בתחומן. לכן יש לדאוג שהכלב בריא ועבר את כל החיסונים הדרושים. חלק מהמדינות יסתפקו באישורים. במדינות אחרות תתבקשו להציג תוצאות בדיקות רפואיות. בכל מקרה הכלב חייב להיות מחוסן ועם שבב זיהוי. כלבת היא החיסון החשוב ביותר גם ללא קשר למעבר למדינה אחרת. יתכן ובחלק מהמדינות הכלב יצטרך לשהות בהסגר כמה חודשים עד שיקבל את האישור להיכנס לארץ – לכך יש לבדוק זאת מראש.

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר.

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!