איך להרגיל כלב לנסיעה ראשונה על אופניים

אם אתם גרים בתל-אביב, אז רוב הסיכויים שיש לכם זוג אופניים. טיול עם כלב יכול להיות מהנה גם תוך כדי רכיבה על אופניים, אולם כדאי לבצע כמה הכנות פשוטות לפני שיוצאים לרכיבה על מנת להימנע מסיכונים מיותרים. בין אם מדובר בכלב גדול או כלב ממש קטן – בשני המצבים ניתן לאלף אותם ללכת בצורה נכונה.

בשלב הנכון ובזמן הנכון

כמו שלא מלמדים תינוק לרוץ לפני שהוא לומד ללכת, כך לא כדאי ללמד את הכלב לטייל לצד אופניים לפני שמתקדמים בתרגילי אילוף כלבים אחרים. רק אחרי שהרגלתם את הכלב ללכת עם רצועה ולא לרוץ אחרי כל חתול או כלב ברחוב, זה הזמן ללמד את הכלב ללכת לצד אופניים. אחרת כלב גדול ימשוך אתכם ביחד עם האופניים ויפיל את שניכם באמצע הרחוב. מצד שני, כלב קטן יכול להסתבך בין הגלגלים ולהידרס בטעות.

רצועה באורך הנכון

חשוב מאוד להקפיד על כללי הבטיחות בכל עת. יש לדאוג לרצועה חזקה על מנת שהיא לא תיקרע במהלך הנסיעה. אל תשתמשו בשום אופן ברצועה המבוססת על גלגלת. הרצועה צריכה להיות קצרה כך שהכלב לא יוכל להגיע לקדמת האופניים וכמו כן גם לגלגל האחורי. רצועה קצרה תמנע מהכלב והרוכב סיבוכים מיותרים.

מקום פתוח

כאשר מאלפים כלב לרוץ לצד האופניים יש לעשות זאת בפעם הראשונה במקום בטוח כך ששום דבר לא יפריע. כיכר רבין בתל-אביב היא בחירה טובה. מגרשי משחקים, רחובות צרים או כבישים הם לא המקום המתאים לעשות זאת משום שדעתו של הכלב עלולה להיות מוסחת או שהוא ירגיש לחוץ. הרי ריצה לצד אופניים היא דבר חדש בשבילו.

להתחיל בהליכה לצד אופניים

אל תתחילו את התרגיל כאשר אתם רוכבים על האופניים אלא בהליכה קלה לידם. די מהר הכלב שלכם יתרגל למצב החדש וילמד ללכת בצורה מסודרת. השתמשו בחטיפים כדי לגרום לכלב להמשיך ללכת במידה והוא עוצר או מתיישב ועודדו אותו לאורך כל הזמן. כאשר אתם יוצאים עם הכלב, הרגילו אותו ללכת תמיד באותו הצד של האופניים. אל תחליפו צדדים בזמן הרכיבה.

 

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!