איך לחנך גורים להתנהג יפה

גור חדש בבית יכול לספק חוויה מהנה ובלתי נשכחת. באותה מידה הוא עלול לגרום גם לצרות. לכן חשוב מאוד לחנך ולאלף את הגור על מנת שיבין מה היא התנהגות מותרת ומה היא התנהגות אסורה. את הגור אפשר להתחיל לחנך בהדרגה מהרגע בו הוא מגיע לבית. באתר Positive Training טוענים שיש לייחס חשיבות רבה לגישה בה מאלפים את הכלב.

בניית מערכת יחסים בין הכלב לבעליו

הדבר החשוב ביותר בתהליך אילוף הגור הוא מערכת היחסית הנבנית בין הכלב ולבית הבעלים. כמו בין בני אדם, כך גם בין בני אדם לכלבים, מערכת יחסים לא נבנית בן לילה. לכן צריך לעבוד עם הגור בסבלנות. צריך להבין שלגור יש צרכים. צריך לומר לו מה לעשות במקום להעניש אותו. צריך גם לחזק התנהגויות חיוביות אצל הגורים. בסופו של דבר הדבר החשוב ביותר הוא להכין אותם להיות כלבים מצליחים. בעיות שלא יפתרו בזמן היותם גורים עלולות להוות בעיה גדולה בבגרותם.

שימוש ברצועה

גורים עושים טעויות משום שהם לא יודעים כיצד להתנהג בסביבת בני אדם. לא צריך לחכות להתנהגות רעה כדי להראות להם כיצד הם אמורים להתנהג. בעקבות כך, חשוב להשתמש ברצועה לא רק כשאתם יוצאים לטיולים אלא אפשר להשתמש בה גם בבית. הרצועה לא מאפשרת לכלב לכרסם את הרהיטים בבית, לעשות את צרכיו, להציק לחיות אחרות, לנבור בזבל ועוד. אם במהלך היום אין מי שישגיח על הכלב, כדאי להשאיר אותו קשור לרצועה בחצר או בתוך הבית. כמו כן אפשר לתחום לו אזור משלו, מעין כלוב, על מנת שלא יעשה צרות בבית בזמן שאף אחד לא נמצא.

אחריות המאלפים

גורים וכלבים בוגרים לומדים וסופגים רעיונות כל הזמן. כלבים אוהבים לעשות כיף בדיוק כמו בני אדם. לכך אילוף כלבים צריך להיות תמיד פעילות מהנה עד כמה שאפשר לגור. אך אין זה אומר שצריך להרשות לגור לבצע התנהגויות רעות. כאשר כלבים ירגישו טוב בתהליך האילוף, הם ילמדו לעשות את הנדרש בצורה מהירה יותר. לכן עדיף להשתמש בשיטות חיוביות מאשר שליליות. שיטות חיוביות עוזרות לבניית מערכת יחסים חיובית בין הכלב לבעליו. אין גור שאי אפשר לאלף אותו. לכל גור יש פוטנציאל להפוך לכלב מחונך.

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!