איך מלמדים גור "אליי" עם קליקר

את הכלבים כדאי להתחיל לאלף כבר כשהם גורים. בשלב זה הם לומדים התנהגויות שילוו אותם מהמשך חייהם. הרבה יותר קשה לאלף כלב שלא עבר תהליך אילוף בהיותו גור כאשר הוא נמצא בשלב בוגר בחייו. גורים נוטים להשתולל מכיוון שיש להם הרבה מאוד אנרגיה. לכן חשוב ללמד את הגור משמעת בין אם הוא נמצא בבית או בחוץ. בעזרת קליקר וחטיף ניתן ללמד את הגור איך לבוא אלכם מבלי להשקיע יותר מידי זמן ומאמץ.

תכנית הפעולה

השמיעו קול שימשוך את תשומת ליבו של הכלב, הקליקו כאשר הכלב מתקדם אליכם ואז האכילו אותו מולכם. כדי לגרום לכלב לחזור על הפעולה שוב ושוב, מיד אחרי הפעם הראשונה השמיעו קול פעם נוספת ואז קראו לו והקליקו. השתמשו במילים כמו "אליי" או "בוא". האכילו את הכלב שוב מולכם. בפעם השלישים, קראו לכלב, והקליקו כאשר הכלב רץ אלכם במהירות הגבוהה ביותר.

משיכת תשומת לב הגור

כדי להצליח בצורה הטובה ביותר בתרגיל, צריך ללמד את הכלב קודם כל קולות שימשכו את תשומת ליבו. הזמינו חבר משפחה נוסף, או אפילו כמה, וקראו לגור בתורות כך שירוץ מחבר משפחה האחד לשני. קראו לכלב, הקליקו כאשר הוא נמצא במהירות הכי גבוהה ולבסוף האכילו אותו. לאחר כמה ריצות של הכלב מחבר משפחה אחד לשני הוא ילמד במהרה את ההתנהגות. זה יקרה אצלו גם במודע וגם יצור התניה קלאסית בתת-מודע בעזרת הקליקר.

פתרון בעיות

כדי למנוע מהגור לקפוץ עליכם, האכילו את הגור רק כאשר ארבעת רגליו נמצאות על הקרקע. השתמשו בחטיפים שונים ומצאו את החטיף הכי אהוב עליו. מומלץ להשתמש בעוף מבושל. זהו חטיף בריא לגורים. אם הכלב לא משתף פעולה, נסו סביבה עם פחות הסחות דעת. אפשר להשתמש ברתמה עם רצועה ארוכה, אך לעולם על תקשרו את הרצועה לקולר כאשר אתם מאלפים אותו. זה עלול לגרום נזק לצוואר הגור.

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!