קינג צ'ארלס קאווליר ספנייל

היסטוריה

קינג צ'ארלס קאווליר ספנייל נקרא על שמו של המלך צ'ארלס השני, והוא ככל הנראה תולדה של הכלאה בין ספניילים קטנים עם גזעים אוריינטליים כמו הצ'ין היפני ואולי אף הספנייל הטיבטי. המלך המדובר אהב את כלביו עד כדי כך שהואשם בהזנחת ענייני המדינה. הם היו ידועים כ"ספניילים מנחמים" ושימשו כמעין מחממי חיק ורגליים, ואפילו כתחליף לבקבוק חם. בנוסף, הייתה להם פונקציה נוספת: משיכת הפרעושים מגוף בעליהם.
כלבי קינג צ'ארלס נותרו פופולאריים בבתי העשירים במשך דורות רבים, אך בהדרגה אנשים החלו להעדיף גזעים בעלי אף קצר יותר. בתחילת המאה ה-20 הכלבים שנראו כמו הגזע בשלביו המוקדמים יותר נחשבו נחותים, עד שאמריקאי עשיר בשם רוסוול אלרידג' הגיע לאנגליה והציע פרס שערורייתי עבור הספנייל "חד האף" המוצלח ביותר, הדומה לסוג הישן יותר. מגדלי הכלבים הרביעו את כלביהם כדי לזכות בפרס. הכלבים שנוצרו נקראו "קאווליר קינג צ'ארלס ספניילס", ולבסוף הפכו לאהובים הרבה יותר ממתחריהם קצרי האף.

אילוף קינג צ'ארלס

כלבים אלו שופעים מרץ, חיבה ושמחה, ונראה שהם תמיד מקשקשים בזנבם. הם ספורטיביים ומלאי חיים, אינטליגנטיים ומבינים את רצונות בעליהם בקלות, ולכן לרוב קל לאמן אותם והם מגיבים טוב לאילוף עדין. הם בעלי מזג טוב מטבעם ומסתדרים עם כלבים ובעלי חיים אחרים. הם אוהבים בני אדם, נהנים מחברה ולא מתאימים לחיים במלונה – הם לא יכולים להישאר לבד יותר מדי, ואם עוזבים אותם לתקופה ארוכה של זמן, רצוי להוציא אותם לטיול לפני. הם סקרניים ויש להם אינסטינקט מרדף מפותח בגלל שורשיהם, ונטייה קלה ל"תסמונת הכלב הקטן" – כשהם חושבים שהם מנהיגי הלהקה של המשפחה. צריך להימנע מהתנהגות כזו שעלולה להוביל לבעיות התנהגותיות נוספות.

גובה

30-33 ס"מ

משקל

5-8 ק"ג

תוחלת חיים

9-14 שנים.

טיפוח

הקאווליר זקוק להתעמלות כל יום, אפילו בצורה של טיול עם רצועה או התרוצצות באזור בטוח. יש לסרק את פרוותו הארוכה כל יום עם מברשת בעלת שערות קשות, ולרחוץ אותו בעת הצורך. יש לגזור את השיער בין כריות כפות הרגליים שלו, ולסרק את פרוות האוזניים בתשומת לב יתרה (רצוי לנקות את פנים האוזניים באופן קבוע). יש להיזהר מהתפתחות זיהומים בעיניים.

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

גזעים נוספים שיכולים לעניין אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!