טיפים לשיקום כלבים

בני אדם יכולים להיות מאוד אכזריים לפעמים. כתוצאה מכך כלבים עלולים לסבול מהזנחה, התעללות או דרגות אחרות של יחס לא הולם. בעקבות כך כלבים רבים נזרקים לרחוב או מגיעים לכלביות כשהם סובלים מפגיעות פיזיות ונפשיות. בעוד שאת הפגיעות הפיזיות אפשר לשקם, את הפגיעות הנפשיות קצת יותר קשה לתקן, אך זו לא משימה בלתי אפשרית. אם לאחרונה הצלתם כלב, הטיפים הבאים יעזרו לכם לשקם אותו.

חידוש אמון

במקרה והכלב סבל מהתעללות, האמון בינו ובין בני האדם נפגע ולכן צריך לשקם אותו. אחת הדרכים לעשות זאת היא להאכיל את הכלב מכף היד. זה עוזר לכלב לבטוח באנשים. ללא פעולה זו יהיה קשה לאלף את הכלב. ספקו אך ורק חיזוקים חיוביים לכלב עם תגמולי חטיפים. עם כלב שעבר התעללות, אסור בשום אופן להשתמש בחיזוקים שלילים או בכל דרך שלילית כמו קולרי חנק או קולרים חשמליים. במקום להעניש את הכלב על התנהגות רעה, עודדו אותו להתנהגות טובה. למדו את הכלב דברים חדשים וחזקו את בטחונו. למשל למדו אותו לקפוץ מעל מקל או חבל. כמו בשלב הקודם, גם כאן השתמשו אך ורק בחיזוקים חיובים. כאשר הכלב ילמד לעשות זאת, ביטחונו העצמי ישתפר באופן כללי וגם בשלבים הבאים.

חיברות

חשוב לגרום לכלב לבטוח לא רק בבעליו החדשים, אלא גם באנשים אחרים. לכן הפגישו את הכלב עם חברים ומכרים אחרים. בכל פעם שחבר ניגש אליו ומלטף אותו, תנו לכלב חטיף. כך זה יהפוך במהרה לחיזוק חיובי והכלב ילמד להבין שפגישה עם בן אדם שהוא לא מכיר היא חוויה חיובית ולא שלילית כפי שקרה בעבר.

שחרור מפחד

כלבים שהוחזקו בבידוד במקומות כמו מרתפים, או כלבים שהושארו קשורים בחצר הבית במשך זמן רב עלולים לפחד מכל דבר משום שהם פספסו לגמרי את כל תהליך החברות. לכן צריך ללמד אותם לבטוח בדברים רבים. ניתן לאלף את הכלב לבטוח בדברים חדשים על ידי חיזוקים חיובים. בכל פעם שאתם מראים לכלב משהו חדש או מפגישים אותו עם משהו חדש, השתמשו בקליקר ותנו לו חטיף על מנת ליצור את החיזוק החיובי.

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!