כיצד להתנהג כשמביאים חתול לבית שיש בו כלב

כמו כל פגישה בין חתולכם החדש לגורמים חדשים בבית, התהליך צריך להיות עדין, רגוע ומלא בחיזוק חיובי. כדי להתכונן לפגישה הראשונה, וודאו שהכלב שלכם רגוע. אפשר אפילו לקחת אותו לשחק בחוץ ולעייף אותו קצת לפני. לאחר שהוא ממוקם בנחת בחדר, הכניסו את החתול והניחו אותו על שולחן או מקום גבוה דומה שממנו יוכל לראות את הכלב. אם החתול עצבני או לחוץ, או שלא אוהב שמחזיקים אותו, אפשר גם לשים אותו בכלוב נשיאה עם דלת פתוחה שבו יוכל להרגיש מוגן. תנו לשניהם חטיף בזמן שהם בוחנים אחד את השני. אם אחד מהצדדים או שניהם עדיין מפגינים אי נוחות, חזרו על צעד ההתחלה כמה שצריך, עד שהם יהיו רגועים מספיק כדי להכיר מקרוב.

בשלב הבא, הניחו את החתול על שולחן ותנו לו הרבה חטיפים. לאחר מכן הובילו את הכלב (הרגוע!) לתוך החדר, קשור ברצועה. בקשו מכלבכם לשבת, ותנו לשניהם חטיפים. אם שניהם נראים רגועים, לא נובחים ולא משמיעים את ה"ססססס!" הכועס של החתולים, קרבו את הכלב בעדינות עם הרצועה ותנו לשניהם עוד חטיפים. אם נראה שהחתול נחרד מהתקרבות הכלב, בקשו מכלבכם לשבת או לשכב כדי שהחתול ירגיש בטוח יותר. המשיכו לקרב את הכלב בהדרגה ובאיטיות, כל עוד שניהם נותרים רגועים. כשהכלב במרחק מטר או שניים מהחתול, תנו להם להישאר במרחק הזה ותנו לשניהם עוד חטיפים ושבחים.

המשיכו עם המפגשים המבוקרים האלו כל עוד הם נחוצים, והקפידו שהם יהיו קצרים ורגועים ככל האפשר. כששני בעלי החיים יתחילו להירגע אחד בחברתו של השני, ניתן יהיה להעלות בהדרגה את כמות הזמן שהם מבלים ביחד. הקפידו שהכלב יישאר קשור ברצועה. המפגשים האלו צריכים להימשך עד ששניהם ירגישו לחלוטין בנוח יחדיו.

לעיתים גם החתול הוא התוקפני מבין השניים. אם הכלב רגוע אך החתול ממשיך להתגרות בו, גם הכלב עלול להתחיל להגיב באגרסיביות. יש להעיר על התנהגות לא רצויה לכל אחד מהם בצורה שוויונית והוגנת!

אחרי שאתם בטוחים במאה אחוז ששניהם יתנהגו יפה, אפשר להתחיל בשלב הבא: לשחרר את הכלב מהרצועה בזמן שהוא עם החתול. בפגישה הזו חשוב לספק לחתול דרך מילוט נוחה במידה שהוא יחוש צורך להתחמק מהכלב במהרה. מתקן טיפוס של חתולים, ארוך בגובה מתאים – כל דבר שהחתול יוכל לטפס עליו בקלות ולהתרחק מהכלב. חשוב לפקח על כל המפגשים הראשונים ללא הרצועה ולהעיר על כל התנהגות לא רצויה או מאיימת או רצון לרדוף אחר החתול באמצעות נזיפות אסרטיביות. אם צצות בעיות שאי אפשר לפתור בנזיפה קולית זריזה, הפרידו בין השניים במהירות וחזרו לצעד הקודם.

אחרי מספר פגישות מוצלחות ללא התפרצויות או תקריות לא נעימות, וכשאתם באמת בטוחים שהשניים מרגישים בנוח אחד עם השני, אפשר להתחיל להשאיר את הכלב והחתול יחד ללא השגחה. למרות זאת, עדיין חשוב לוודא שלחתול יש דרך מילוט נוחה למקרה שהוא מרגיש צורך להתרחק מהכלב. בתחילה על הביקורים האלו להיות קצרים – העלו את כמות הזמן שהם מבלים יחד בהדרגה עד שאתם מרגישים שאפשר לסמוך עליהם לבד ביחד. סבלנות היא המפתח!

טיפים נוספים

– החלפת ריחות – אפשר להחליף בין השמיכות והצעצועים שלהם כשהם עוד מופרדים כדי להרגיל את שני הצדדים לריח של השני.
– שימו את צלחות האוכל שלהם באותו החדר. בהתחלה מקמו אותן בשני קצוות החדר, ואז קרבו אותן בהדרגה (מאד בהדרגה, כדי שלא ירגישו שהצד השני מאיים על זכותם לאכול).

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר.

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!