לטייל עם הכלב ללא רצועה

כל בעל כלב, במוקדם או במאוחר, רוצה לטייל עם כלבו במקום בטוח ללא רצועה. אבל אי אפשר לשחרר כך סתם כלב מהרצועה ולצפות ממנו להיות צייתן. שחרור כלב מרצועה נותן לו חופש שהוא אינו מכיר ואינו יודע כיצד להתמודד אתו. זה עלול להוביל את הכלב למצבים שונים. הכלב עלול לברוח וללכת לאיבוד, להידרס על ידי רכב או לריב עם כלבים אחרים. כלב ששוחרר מהרצועה, ברוב המקרים, לא יציית לבעליו, עד שהוא לא ילמד איך להתנהג כמו שצריך.

לעבוד עם רצועה ארוכה

רצוי לא לשחרר את הכלב מחצי שנה ועד לשנה החל מיום תחילת האילוף. כדי ללמד כלב להיות ממושמע ללא רצועה, יש להשתמש קודם כל ברצועה ארוכה. כדאי לשלב משחק תוך כדי תהליך האילוף. למשל זרקו לכלב פריסבי ובקשו ממנו להביא אותו. למדו את הפקודה "בוא" תוך כדי תהליך האילוף. ניתן להשתמש בקליקר ובחטיפים כדי לעודד את הכלב לבצע את התרגיל.

סביבה וגישה

כדאי לאלף את הכלב בפארק או בכל מקום אחר בו יש גירויים רבים. אם תלמדו את הכלב בסביבה שקטה, הוא לא יצליח לתפקד בסביבה מרובת גירויים. צריך להפוך את תהליך האילוף למשחק כיפי ולא למשימה הכולל עונשים. ככל שהכלב ייהנה יותר, כך הוא ילמד מהר יותר את התרגיל. תנו לכלב ללכת לאן שהוא רוצה ואז קראו לו לבוא אליכם, אם הכלב לא נענה – שנו גישה. קראו לו בקול נעים יותר או התכופפו לגובה הכלב על מנת לגרום לו להרגשה נוחה יותר.

רדיפה ושינוי כיוון

הכלב אמור ללמוד תמיד להיות צמוד לבעליו. רוצו עם הכלב כאשר אתם מחזיקים ברצועה וקראו לו. שנו כיוון כמה פעמים כדי שהכלב ירוץ אחריכם. כך הוא ילמד להיות בסביבת בעליו. לאחר שהכלב ילמד להיות קרוב אליכם עם רצועה ארוכה, אפשר לשחרר אותה ממנו. כאמור, חשוב להיות סבלניים מאוד בתהליך אילוף כלבים זה. כלב מסוים ילמד את התרגיל מהר. עם כלב אחר התהליך עלול לקחת זמן רב יותר.

תרגום מהסרטון-

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!