תפוס ותביא – איך ללמד את הכלב להביא דברים

כלבים אוהבים מאוד לשחק. הם משחקים האחד עם השני ועם בעליהם. אם לא משחקים עם הכלבים, הם לוקחים את הצעצועים ומנסים לגרום לבעלים לשחק איתם. משחק משפר את מערכת היחסים בין הכלב והבעלים. חשוב ללמד את הכלב לשחק נכון. זהו חלק חשוב מתהליך האילוף ולכן לא כדאי להזניח אותו לטובת תרגילי אילוף אחרים.

משיכת תשומת לב

כדי לגרום לכלב לשחק, תחילה צריך למשוך את תשומת ליבו. צאו לפארק, השתמשו במקל ושחקו עם הכלב כאשר אתם מזיזים את המקל במעגלים. תנו לו לנשוך את המקל ולמשוך אותו. לאחר מכן זרקו את המקל. הכלב ירוץ אחריו מיד. תעודדו את הכלב לאורך כל התהליך כדי שיבין שהוא מתנהג יפה. בפעמים הראשונות רוב הסיכויים שהוא לא יחזיר לכם את החפץ. במצב כזה אל תמשיכו לקרוא לו. שחקו עם הצעצוע, תבעטו אותו ותגרמו לכלב לנסות להשיגו.

משחק בבית

לא כולם אוהבים לשחק עם הכלב בבית. במיוחד לא עם כלבים גדולים. לכן אם אתם לא רוצים להרגיל את הכלב לשחק בבית, את תבצעו את פעולות האילוף למשחק בדירה, אלא רק בחוץ. עליו להבין איפה מותר לו לשחק ואיפה אסור. אם הכלב שלכם קטן, ואתם מעדיפים לשחק אתו בבית, כדי לגרום לו לחזור אליכם, הציבו את המיטה שלו לידכם. כלבים אוהבים להביא את הצעצועים למיטה. עוד שיטה היא לגרום לכלב לרדוף מעט אחריכם במקום לרדוף אחריו.

טיפים לאילוף יעיל

כדי להפוך את האילוף ליעיל ואפקטיבי לתמיד, אל תשחקו יותר מידי זמן עם הכלב. אם אתם רואים שנמאס לו, או שהוא מתעייף, הפסיקו את המשחק. אל תזרקו את צעצועי המשחק סתם כך בבית. תשמרו אותם בגינה או רחוק מהשיג ידו של הכלב. ניתן לשמור אותם על מדף כלשהו כדי לעורר את סקרנותו ורצונו של הכלב לשחק עם הצעצועים בעתיד.

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!