בולדוג אנגלי – English Bulldog

הבולדוג האנגלי הגיע מהאיים הבריטיים, ואבותיו היו המאסטיפים האסיאתיים. האזכור הראשון שלו בהיסטוריה היה סביבות 1500.
הכלב קיבל את הכינוי "בול" (שור) בגלל שהשתמשו בו כדי למשוך את תשומת ליבם של השוורים, וגם כי מבנה גופו מזכיר מעט שור קטן. הם היו אגרסיביים, פראיים ואמיצים והיה להם הכוח לתקוף שוורים בוגרים. נערכו קרבות בין בולדוגים ושוורים עד שהם הוצאו מהחוק במאה ה-19. הכלבים היו תוקפים את השור מלמטה, מגיעים מתחת לגופו ומכוונים לצוואר, כך שלשור היה קשה להשיב מלחמה. לאחר שפעילות זו הוצאה מהחוק רבים חשבו שהבולדוגים יעלמו – הם הורבעו במיוחד למטרות אלו ולא התאימו באותה התקופה להיות כלבי משפחה, שכן הם היו גדולים יותר מהבולדוג של היום והכלבים שנבחרו להרבעה היו האלימים והאגרסיביים ביותר – אך מספר אנשים שהעריכו את נחישותם וכוחם החליטו להציל את הגזע. השאיפה שלהם הייתה לשמר את המראה של הבולדוג, אך להפוך אותו לכלב בעל אופי עדין וידידותי. הם בחרו רק את הכלבים הרגועים ושופעי החיבה להרבעה, וכיום לבולדוגים יש מזג שונה מאד משל אבותיהם. הם נותרו נחושים ועקשנים, אבל הם כלבים אוהבים, שמחים וחברתיים.

אופי

למרות מראהו שיכול להיות מטעה, הבולדוג הוא בין הכלבים העדינים ביותר שיש. למרות זאת, הוא יגרש כל פולש לטריטוריה שלו, ולא הרבה אנשים יסתכנו בעימות עם כלב שאמיץ מספיק כדי להתגרות בשור. בולדוגים הם כלבים שופעי חיבה ואהבה והם טובים עם ילדים, אך הם ידועים באומץ שלהם וביכולות השמירה המצוינות שלהם. הם יכולים להיות מאד, מאד עקשנים, ורעבים לתשומת לב ואהבה של בני אדם. הם זקוקים להרבה חיבה מבעליהם כדי להיות שמחים.
לעיתים בולדוגים אנגליים יכולים להיות דומיננטיים מאד, וזקוקים לבעלים שיכול להפגין בטחון ו"התנהגות אלפא" טיפוסית כדי שהם יבינו את מקומם בלהקה. הם מסתדרים עם חיות אחרות, אבל עלולים לגלות תחרותיות מול כלבים חזקים אחרים. כגורים הם מאד אנרגטיים, אבל הם נהיים איטיים ורגועים יותר ככל שהם מתבגרים. הם נוחרים, מריירים ואוכלים בצורה מבולגנת ומלוכלכת.
הם רגועים בתוך הבית ולא דורשים הרבה פעילות פיזית (למרות שחייבים להוציא אותם לטיול סביר לפחות אחת ליום כדי שלא ישמינו – אבל לאחר 15 דקות של משחק הם כבר יהיו מוכנים למנוחת צהריים). אופי זה הופך אותם לכלבים שאפשר לגדל בנוחות גם בדירה ללא חצר, כל עוד מוציאים אותם מספיק.

גובה

31-40 ס"מ

משקל

זכרים: 24-25 ק"ג
נקבות: 22-23 ק"ג

תוחלת חיים

בממוצע 8 שנים. יש כאלה שמאריכים יותר, ויש כאלה שפחות.

טיפוח

פרוותם קצרה וחלקה וקל לטפח אותה. יש להבריש אותם עם מברשת בעלת שערות נוקשות וקצרות, ולרחוץ אותם רק בעת הצורך. יש לנגב את פניהם במגבת לחה אחת ליום, ולשים לב לנקות בין הקמטים. הם אינם משירים כמות חריגה של פרווה.

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

גזעים נוספים שיכולים לעניין אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!