גולדן רטריבר – Golden Retriever

היסטוריה

במשך שנים רבות הייתה אגדה שכלבי גולדן רטריבר הם צאצאים של כלבי צאן רוסיים שהגיעו מקרקסים, אך שורשיהם האמיתיים הם בסקוטלנד. הם פותחו באחוזתו של סיר דאדלי מג'וריבאנקס, הידוע גם בכינויו לורד טווידמאות'. כמו בני אצולה רבים אחרים, הוא הרבה לעסוק בהרבעה ופיתוח של גזעים. לפי רשמיו, חיבתו לכלבים זהובי פרווה גרמה לו לבחור בכלב הצהוב היחידי בקבוצת גורי רטריברים שחורים עם גזע ספנייל שכבר נכחד. הוא ניסה לייצר גזע בעל חוש ריח מעולה שיהיה קשוב יותר לבעליו בעת ציד מאשר הספניילים והסטרים, ושיהיה נאמן ונעים מזג גם בתוך הבית.
ב-1911 הוא הוכר בגזע רשמי באנגליה, וב-1932 באמריקה. כיום הגולדן רטריבר הוא הגזע השני הכי פופולרי בארה"ב.

אילוף גולדן רטריבר

גולדנים הם כלבים אינטליגנטיים, אנרגטיים, מקסימים ושופעי חיבה. קל לאמן אותם, הם סבלניים ועדינים עם ילדים – מתאימים מאד ככלבי משפחה. הם מאד נהנים מלרצות את בעליהם, ולכן חוויית האילוף יכולה להיות מאד מהנה. הם ידידותיים באופן יוצא מן הכלל ומסתדרים עם כולם, כולל כלבים אחרים, ויש להם מעט מאד נטייה להתנהגות מגוננת. למרות זאת, סביר שינבחו על כל זר שמתקרב, גם אם לא יתקפו אותו. בשל כישוריו הרבים הוא מצטיין בתחומים כגון כלבנות נחייה, צייד, גילוי סמים, תחרויות צייתנות ועוד.
גולדן רטריבר עלול להפגין התנהגות הרסנית ונלהבת יתר על המידה אם הוא לא זוכה למספיק פעילות פיזית ומנטלית כל יום. על הבעלים לוודא שהם מתפקדים כמנהיג רגוע ומלא בטחון כדי למנוע בעיות התנהגות.

גובה

זכרים: 56-61 ס"מ
נקבות: 51-56 ס"מ

משקל

זכרים: 27-36 ק"ג
נקבות: 25-32 ק"ג

תוחלת חיים

10-12 שנים

טיפוח

פרוותם חלקה ואורכה בינוני, ולכן קל להבריש ולטפח גולדנים. מומלץ להשתמש במברשת בעלת שערות קצרות ונוקשות, ולהשתמש בשמפו יבש לעיתים תכופות. גזע זה לא משיר כמות חריגה של פרווה.

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

גזעים נוספים שיכולים לעניין אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!