דוברמן פינצ'ר – Doberman Pinscher

ברנדי – כלבת דוברמן בסיום קורס אילוף למשמעת במרכז לאילוף כלבים שלנו

היסטוריה

הדוברמן פינצ'ר הוא גזע יחסית מודרני – הוא פותח בגרמניה סביבות 1860, ככל הנראה באמצעות הכלאת רועים גרמנים, מנצ'סטר טרייר, ביוכרון, רוטוויילרים, פינצ'רים, וגרייהאונד. היוצר של התערובת הזו היה גובה מיסים גרמני בשם לואי דוברמן, שהיה צריך לנסוע באזורים מסוכנים ומלאי שודדים לעיתים קרובות, והחליט לפתח כלב שיתפקד כשומר ראש ויוכל לסייע לו בכל מצב. הדוברמן הוצג לראשונה ב-1876, וזכה להצלחה מסחררת. הוא זכה להכרה רשמית באמריקה ב-1908. לדוברמן פינצ'ר כשרונות רבים כגון איתור, שמירה, עבודה משטרתית וצבאית, צייתנות תחרותית, עבודה בתרפיה, ועוד.

אופי

הדוברמנים הם כלבים ערניים, אנרגטיים, חזקים מאד, נאמנים וסבלניים. הם מאד אוהבים להיות עם האנשים שלהם ולא מתאימים לחיים במלונה או בחצר – הם זקוקים לאינטרקציה אנושית. הם מאד שופעי חיבה כלפי משפחתם. הם מלאי כישורים ומסתדרים בכל סיטואציה, אינטליגנטיים וקלים לאימון, כלבי שמירה מטבעם. כלב זה לא מתאים לכולם – הם זקוקים לבעלים שמסוגל להפגין סמכות טבעית על כלבו, וכל בני המשפחה חייבים להתנהג בצורה מלאת בטחון ועקבית, להגדיר חוקים ולדבוק בהם. אם נותנים לדוברמן לעשות מה שהוא רוצה, הוא עלול להתנהג בעקשנות – צריך להבהיר לו את מקומו בלהקה. כמו כל כלב, מומלץ להפגיש בינם לבין כלבים וחיות אחרות מגיל צעיר כדי להרגיל אותו לסביבות, מראות וצלילים חדשים. אם הם זוכים למספיק פעילות גופנית, הם יכולים להיות כלבי משפחה מצוינים.
למרות המוניטין שלהם ככלב אגרסיבי, אין אמת בדבר – הם מצוינים ככלבי תרפיה, צועדים בזהירות בין צינורות ואינפוזיות ומאטים את קצב הליכתם לקצב המטופל.

גובה

זכרים: 66-71 ס"מ
נקבות: 61-66 ס"מ

משקל

30-40 ק"ג

תוחלת חיים
עד 13 שנים.

טיפוח

פרוותו של הדוברמן קצרה מאד ואין כמעט צורך לטפח אותה. הוא כלב נקי ואין לו הרבה ריח, אבל אל תתנו לפרווה הקצרה להטעות אתכם – הוא אכן משיר שיער. הברשה שבועית עם כפפת טיפוח תספיק, ומקלחות נחוצות רק בעת הצורך. מומלץ להבריש את שיניו פעמיים-שלוש בשבוע, ואפילו יומיומית, במידת האפשר. יש לגזור את ציפורניו פעם בחודש אם הוא לא שוחק אותן באופן טבעי, אבל מאד בזהירות – אם אין לכם ניסיון בדבר, בקשו הנחיות מווטרינר או ספר כלבים.

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

גזעים נוספים שיכולים לעניין אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!