טרייר רוסי שחור – Black Russian Terrier

הכירו את הטרייר הרוסי השחור

היסטוריה
בברית המועצות של שנות ה-40 בית הגידול "כוכב אדום" החל להרביע כלב שיתאים לצרכיו המיוחדים. הם פעלו לפי תוכנית הרבעה שפותחה על ידי מומחים סובייטים כדי ליצור גזע חדש של כלב גדול וחסון שיוכל לשאת את תנאי האקלים הקשים ולעבוד ללא לאות. אבותיו היו שנאוצרים ענקיים, רוטוויילרים, איירדייל טרייר, כלבי מים רוסיים וגזעים נוספים. לבסוף נוצר גזע בעל מזג ואופי יציב. במאי 1984 הגזע זכה להכרת ה-FCI (הפדרציה הלאומית לכלבנות) כ"טרייר רוסי שחור".

אילוף טרייר רוסי שחור

לטרייר הרוסי השחור יש מגוון יכולות , הם אמיצים ונבונים, חשדנים כלפי זרים, ובעלי נטיות מגוננות חזקות שמתחילות להופיע בין גיל שנה וחצי לשנתיים.
יש להתייחס לגורים מגזע זה בחיבה אך גם בהחלטיות. הם רגישים, שובבים ולומדים במהירות. הם סקרנים ואוהבים ילדים, ונוטים לחפש אינטראקציה עם בני אדם וחיות אחרות.

יש לגזע זה מזג מאוזן ויציב, והם נמנעים מעימותים עם כלבים אחרים (למרות שזכר מגזע זה לא יוכל לחיות עם כלבים גדולים אחרים אם הבעלים לא מפגין דומיננטיות מוחלטת על שניהם). קל לאלף אותם, הם נהנים מאימונים ויש בהם דחף עז לרצות את בעליהם. הם לא נובחים אלא אם הם מרגישים שיש צורך בדבר, ותמיד מוכנים להגן על בעליהם ועל הבית.

לא מומלץ לשכן אותם במלונה, כי הם זקוקים לתשומת לב וגירויים תכופים – רצוי לדאוג להם להפעלות מנטליות ופיזיות על בסיס יומיומי. אם לא דואגים לאפשר להם לפרוק את האנרגיה שלהם, עלולות להיווצר בעיות התנהגות.

גובה

זכרים: 64-74 ס"מ
נקבות: 64-72 ס"מ

משקל

36-65 ק"ג (הזכרים גדולים וכבדים יותר מהנקבות)

תוחלת חיים

לטרייר השחור הרוסי תוחלת חיים של בין 10 ל-14 שנים.
הוא יכול לחיות בדירה אם מוציאים ומפעילים אותו לעיתים תכופות מספיק. הם יחסית שקטים בתוך בתים, ואוהבים להיות קרוב ככל האפשר לבעליהם. לגזע זה נטייה לדיספלזיה בעצם הירך ובמרפקים, ואם לא מטפלים באוזניים שלהם, הם עלולים לפתח דלקות.

טיפוח

הפרווה שלהם, שנועדה להתמודד עם האקלים הרוסי הקשה, מורכבת משערות עבות, סבוכות וגליות באורך של בין 4-10 ס"מ. צריך לספר אותם בין פעמיים לשלוש בשנה, ולהבריש אותם לפחות פעם בשבוע.
חשוב להסיר את השערות מתעלת האוזן ולגזור את השיערות מתחת לכפות שלהם.

 

התמונה צולמה ע"י ענבל גלבוע

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!