כנעני – Canaan Dog

הכלב הכנעני הוא תוצר של הרבעת כלבים פראיים בישראל בשנות ה-30. כלבים אלו הם צאצאים של הכלבים ששימשו ככלבי צאן וכלבי שמירה עבור בני ישראל בתקופת התנ"ך. ציורים של כלבים שדומים לכלב הכנעני נמצאו בקברים מ-2000 לפנה"ס. הבדואים עוד משתמשים בכלבים אלו כדי לשמור על כפים וכדי לרעות כבשים.
האישה שהתחילה בהרבעת הגזע, ד"ר רודולפינה מנזל, אימנה מעל 400 כלבים לסייע באיתור מוקשים, והם היו גלאים טובים יותר מכל מכשיר או מכונה. כלבים אלו מתמחים בחיפוש והצלה, עבודה כשליחים, איתור, רעייה, שמירה ונחיית עיוורים. הם זכה להכרה כגזע רשמי באמריקה ב-1997.

הכנעני הוא הגזע הלאומי של ישראל, גב' מירנה שיבולת מגדלת הגזע הביאה את הכנענים להכרה בעולם כולו.

אופי

כלבים אלו מצטיינים ככלבי צאן, כלבי שמירה ועבודות הדורשות אופי קשוב, ערני וצייתני. הם עובדים טוב כצוות אבל יכולים לחשוב בצורה עצמאית. הם נהנים מאימונים חיוביים ומעוררי מוטיבציה, אך הם ישתעממו בקלות אם לא יאתגרו אותם עם דברים חדשים מדי פעם. הם מאד אינטליגנטיים, נאמנים ועדינים, ומאד קשורים למשפחתם. יש להם אינסטינקט חזק להגן על הלהקה והטריטוריה, והם נובחים הרבה אם לא מחנכים אותם לא לעשות זאת. הם עלולים להיות אגרסיביים מול כלבים אחרים ולכן על הבעלים להפגין סמכותיות ולהבהיר להם שהתנהגות זו אינה רצויה. צריך לאפשר להם להתרועע עם כלבים ואנשים, במיוחד ילדים, מגיל צעיר, כי הם נוטים להירתע מזרים. למרות זאת, הם מאד ידידותיים כלפי אנשים שהם מכירים.

גובה

48-61 ס"מ

משקל

זכרים: 16-25 ק"ג

תוחלת חיים

סביבות 12-15 שנים.

טיפוח

הכנעני הוא כלב מאד נקי ובדרך כלל לא נושא "ריח כלב" טיפוסי. יש להבריש אותם אחת לשבוע, במיוחד בזמן שהם משירים פרווה (בחילופי עונות הם משירים כמויות גדולות של שיער). לא צריך לרחוץ אותם לעיתים קרובות במיוחד.
מומלץ לצחצח את שיניהם בערך פעמיים בשבוע, ולגזור ציפורניים בערך אחת לחודש (אם שומעים את הציפורניים מתקתקות על הרצפה, צריך לגזור אותן). כדי להרגיל את הכנעני לרוטינת טיפוח, מומלץ להתחיל בגיל צעיר.

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

גזעים נוספים שיכולים לעניין אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!