מלינואה- רועה בלגי

המלינואה נקרא על שם העיר מכלן (Malines) שבבלגיה, שם התחילו לפתח אותם בסוף המאה ה-19. הוא אינו נפוץ באמריקה, אך מאד פופולרי במולדתו שבאירופה. הוא אחד מארבעת הסוגים של כלבי הצאן הבלגים, שנחשבים לגזע אחד עם שינויים קלים בפרווה על ידי רוב איגודי גזעי הכלבים בעולם. המלינואה הוא כלב ורסטילי ואינטליגנטי ומתאים מאד לעבודות המשטרתיות השונות כגון איתור סמים או מטעני חבלה, תחרויות צייתנות, רעיית צאן ובקר (כמובן), משיכת מזחלות ועגלות וגם ככלב נחייה לעיוורים.

 

כלבי מלינואה שאולפו במרכז הכלבני שלנו

צ'ירו – מלינואה שאולף במרכז הכלבני שלנו
מקס – מלינואה שאולף במרכז הכלבני שלנו
קילר – מלינואה שאולף במרכז הכלבני שלנו
טוני – מלינואה שאולף במרכז הכלבני שלנו

אופי

גזע זה מאד חכם וצייתני, חד-אבחנה ואנרגטי. יש לו אינסטינקטים טריטוריאליים מאד מפותחים והוא נוטה להיות מאד מגונן. מומלץ להפגיש בינו לבין בני אדם וחיות אחרות מגיל צעיר כדי למנוע התפתחות של התנהגות ביישנית או רגישה יתר-על-המידה. המלינואה זקוק לבעלים מנוסה שינהג בו ברצינות אך לא בחומרה, כי אז הכלב עלול להפסיק לשתף פעולה עימו. הבעלים צריכים להפגין דומיננטיות וכושר הנהגה מולו ולהרגיל אותו לחיות ובני אדם מגיל צעיר. הם זהירים, ערניים ונאמנים מאד. המלינואה חייב להיות חלק מהמשפחה ולא כלוא במלונה בחוץ. הם תובעניים מאד, זקוקים להנהגה, התעמלות יומיומית, אימונים וחברה. ללא מספיק פעילות הם הופכים להיות הרסניים ומאד קשה להתמודד איתם. צריך להיזהר כשמפגישים אותם עם חיות אחרות, במיוחד חיות קטנות, וגם מול כלבים אחרים המלינואה יכול להיות דומיננטי ומעט תוקפני – אלא אם מאמנים אותו היטב ומרגילים אותו להימנע מהתנהגות כזו. יש להם גם נטייה להתנהגות אופיינית לכלבי רועים – רדיפה, הקפת אנשים וחיות, אנרגיה אינסופית ונטייה לנשוך בעדינות עקבים – וצריך לחנך אותם ולהשתלט על מנהגים אלו.

גובה

זכרים: 61-66 ס"מ
נקבות: 56-61 ס"מ

משקל

24-35 ק"ג

תוחלת חיים

סביבות 13-15 שנים.

טיפוח

פרוותו החלקה והקצרה של המלינואה קלה לטיפוח. יש להברישה באופן קבוע עם מברשת בעלת שיערות נוקשות, ולרחוץ את הכלב רק אם אין ברירה – המקלחות מסירות את חסינות המים

אילוף מקצועי לכלבי רועה בלגי מלינואה -צרו קשר: 050-5236090

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

גזעים נוספים שיכולים לעניין אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!