צ'יוואווה – Chihuahua

 

היסטוריה

זהו הגזע העתיק ביותר באמריקה והקטן ביותר בעולם. מקום מוצאו הוא מקסיקו, ומקור שמו הוא במדינת צ'יוואווה שבתוך מקסיקו. הוא הגיע לאירופה רק בסוף המאה ה-19. לא ברור באיזה גזעים השתמשו כדי להרביע את הצ'יוואווה, אבל חלק מהחוקרים סבורים שאבותיו היו בכלל שועלי פנק. כלבים אלו היו קדושים לאינדיאנים, וגם היו חיות מחמד פופולריות לבני המעמד הגבוה.

אופי

הצ'יוואווה הוא כלב לוויה מצוין. הוא אמיץ, מלא אנרגיה, הרפתקן ושופע חיבה. הוא עליז ונמרץ, אבל יכול להיות מאד עקשן אם לא מחנכים אותו היטב. כלבים אלו מאד נאמנים ונקשרים לבעליהם עד מאד. אופיים יכול להיות מעט קשה לאילוף, ולכן חשוב להתחיל באילוף מגיל צעיר – הם חכמים מאד ולומדים במהירות, כל עוד מלמדים אותם כמו שצריך (בביטחון, עקביות ועם הרבה חיזוקים חיוביים). לעיתים קשה לחנך אותם לעשות את צרכיהם בחוץ. חשוב להימנע מלאפשר להם התנהגות שלא הייתם מקבלים אצל כלב גדול יותר, כמו לקפוץ על אנשים. כלב קטן ששם את רגליו הקטנות על שלך כשאתה מגיע הביתה זה חמוד, אבל זוהי הפגנת התנהגות דומיננטית, ואם תרשו לו לעשות את זה, הוא עלול להתחיל לפתח סממנים של "סינדרום הכלב הקטן" ולחשוב שהוא בעצם מנהיג הלהקה. הדבר עלול לגרור בעיות התנהגות חמורות יותר. הוא עלול להתחיל לנהוג באגרסיביות כלפי כלבים ואנשים אחרים ולהיות קנאי מאד לבעליו.

גובה

15-23 ס"מ

משקל

1-3 ק"ג

תוחלת חיים

15 שנים ואפילו יותר.

טיפוח

פרוותם החלקה והקצרה זקוקה להברשה עדינה מדי פעם, וניתן פשוט לנגב אותם בעדינות עם מגבת לחה קלות. הפרווה הארוכה יותר זקוקה להברשות יומיומיות במברשת קשיחה. שני סוגי הפרווה צריכים מקלחת חודשית (שימו לב שלא יכנסו מים לאוזניים שלהם בעת הרחצה). חשוב לבדוק את האוזניים לדלקות לעיתים קרובות וגם לגזור את ציפורניהם בצורה מוקפדת ותכופה. גזע זה משיר כמות יחסית ממוצעת של פרווה.

 

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

גזעים נוספים שיכולים לעניין אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!