קורגי – Corgi

הכירו את הקורגי

היסטוריה

הקורגי הוולשי מקרדיגן ותיק יותר מהקורגי מפמברוק, שנוצר מהכלאות של הקרדיגן. שני הסוגים הם כנראה צאצאים של הקייסהונד, פומרניאן, סכיפרקה והוואלהונד השוודי. יש האומרים שהקרדיגן הגיע לקרדיגנשייר עם הקלטים ב-1200 לפנה"ס, והפמברוק הגיע עם הפלמים אל הקלטים סביבות 1100. שני הגזעים התרבו ביניהם ונחשבו לגזע אחד עד 1934, כששופט בתצוגת גזעים החליט להפרידם שוב. הפמברוק הפך לפופולרי מבין השניים, וזכה להכרה כגזע רשמי באמריקה שנה לפני הקרדיגן. מקור השם "קורגי" הוא מוולשית. בעבר הם שימשו כרועי בקר, ציידי מזיקים ושומרים לחוות. גובהו הנמוך של הקורגי סייע לו להתגלגל ולהתחמק מפרות בועטות.

אופי

הקורגי הוולשי מפמברוק מאד אינטליגנטי, נאמן, ותמיד שואף לרצות את בעליו. קורגים הם כלבים מאד פעילים, וכל עוד הוא מחשיב את בני האדם מעליו בהיררכיה הלהקתית, הוא מצוין גם עם ילדים. הוא אמיד ומגונן, שומר על משפחתו וביתו בנחישות, וחשדני כלפי זרים. מומלץ להפגיש אותו עם כלבים אחרים, אנשים זרים וסביבות רבות כבר מגיל צעיר כדי להרגיל אותו. לחלק מהקורגים יש נטייה לנסות לרעות אנשים באמצעות ביסים קטנים בעקבים, ויש לחנך אותם כדי להימנע מהתנהגות כזו. הם נובחים הרבה, והתכונה הזו טובה כשהם מנסים להתריע מפני פורצים, אבל אם הם נובחים כדי לתקשר עם בעליהם, יש סיכוי שיש להם בעיות דומיננטיות והם מערערים על מעמד הבעלים כמנהיג הלהקה. חשוב להבהיר להם שאגרסיביות כלפי כלבים אחרים אינה רצויה, אך הם לרוב מסתדרים עם בעלי חיים אחרים.

גובה

זכרים: 25-30 ס"מ נקבות: 25-30 ס"מ

משקל

זכרים: 10-14 ק"ג נקבות: 11-13 ק"ג

תוחלת חיים

סביבות 12-15 שנים.

טיפוח

פרוותם רכה, לא ארוכה ולא קצרה במיוחד, עמידה בפני מים וקלה לטיפוח. יש להברישם עם מברשת בעלת שיערות נוקשות ולרחוץ אותם רק כשהם מתלכלכים, להקפיד לבדוק את אוזניהם לסימני זיהום מדי פעם, ולגזור את ציפורניהם כשהן מתארכות יתר על המידה. הם משירים פרווה פעמיים בשנה.

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

גזעים נוספים שיכולים לעניין אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!