רועה אוסטרלי – Australian Shepherd

מידע מקיף אודות כלב רועים אוסטרלי – אילוף, אופי, היסטוריה וגידול נכון.

כלב רועה אוסטרלי בסיום קורס משמעת במרכז לאילוף כלבים שלנו

היסטוריה

למרות שמו, הרועה האוסטרלי אינו אוסטרלי בכלל – הגזע כנראה פותח בהרים הפירנאים בין צרפת וספרד, והמשיכו לפתחו באמריקה ככלב רועים. נראה שאבותיו היו בעיקר כלבים ספרדים שליוו את הרועים הבאסקים ואת כבשי המרינו שיוצאו לאמריקה ואוסטרליה בתקופת הקולוניות. נראה שבשלב מסוים שילבו אותם עם כלבי קולי.

אופי

רועים אוסטרלים הם כלבים שמחים בעלי אופי קליל ועליז, וממשיכים להתנהג ככלבלבים אפילו בבגרותם. הם אמיצים ומתאימים לשמש ככלבי שמירה, מצוינים עם ילדים – אפילו ילדים אנרגטיים במיוחד – ומאד אוהבים לשחק. הם נאמנים מאד, ונטייתם הטבעית היא להגן על משפחתם וחבריהם. הם שופעי חיבה ואנרגיה, אינטליגנטיים, ומאד קשובים ומלאים רצון לרצות את אדונם, ולכן הם מאד קלים לאילוף. למרות שכשהם משמשים ככלבי רועים הם יכולים להיראות אגרסיביים לצד הכבשים והפרות, הם מאד עדינים עם בני אדם.

כלבים אלו לא יהיו שמחים אם לא יזכו לפעילות פיזית תכופה. אם משאירים אותם בבית או בחצר ומוציאים אותם רק לטיולים קצרים הם עלולים להפוך משועממים מהר מאד, ולפתח בעיות התנהגות רציניות. ללא מספיק גירויים פיזיים ומנטליים, הם עלולים להפוך לחוצים והרסניים. רצוי להפגיש אותם עם אנשים, כלבים אחרים וילדים מגיל צעיר כדי שלא יהיו חשדניים כלפי זרים. יש להם גם נטייה לתת ביסים קטנים ברגליים (התנהגות הנובעת מהרצון לרעות, גם אם ה"עדר" מכיל בני אדם) וחשוב להעיר ולתקן את ההתנהגות הזו מגיל צעיר.

גובה

זכרים: 52-58 ס"מ

נקבות: 46-53 ס"מ

משקל

זכרים: 25-29 ק"ג

נקבות: 18-25 ק"ג

תוחלת חיים

12-15 שנים.

טיפוח

קל לטפח את פרוותו של הרועה האוסטרלי – צריך רק להבריש אותו מדי פעם ולרחוץ אותו רק כשהוא מתלכלך. הוא משיר כמות ממוצעת של פרווה, יחסית.

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

גזעים נוספים שיכולים לעניין אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!