רועה שוויצרי

הרועה הגרמני הראשון שנרשם בחברה לכלבי רועים גרמנים (Verein für deutsche Schäferhunde) היה הורנד פון גרפרת'. לא הוא ולא אף אחד מצאצאיו שנרשמו היו לבנים, למרות שסבא-רבא שלו מצד אימו היה לבן. כשנוצרו כלבי הרועים הגרמנים כל הצבעים התקבלו בברכה, אבל בתחילת המאה ה-20 התחילו להוציא את הכלבים הלבנים ממאגר הגנים. בשנת 1959 הוחלט כי הגזע הלבן של כלב הרועים הגרמני הוא בעצם גזע שחולה בלבקנות, מחלה תורשתית. החליטו להשמיד כל כלב שלפחות 50% משיער הפרווה שלו לבן, ולא להרביע את הזן. בשנת 1964 החל להישמע קול המחאה כנגד השמדת הזן הלבן, והתאגדה קבוצה שכל תפקידה היה להגן עליו. ב1970 זכה להכרה הרועה הלבן באמריקה אך קיבל את שמו בשוויץ, המדינה באירופה בו נולד ונרשם הרועה השוויצרי הראשון בשנת 1966. הגזע זכה להכרה בשווייץ רק ב-1991.

אופי

רועים לבנים הם אמיצים, אנרגטיים, ערניים, עליזים, צייתנים ואוהבים ללמוד דברים חדשים. הם בעלי מזג רגוע ושקט, והם מאד אינטליגנטיים. הם לא יהססו להקריב את חייהם כדי להגן על הלהקה האנושית שלהם, והם מאד אוהבים להיות קרובים למשפחתם, אבל הם יכולים להיות חששניים כלפי זרים. גזע זה זקוק לחברה ותשומת לב ואסור להשאירו לבד לתקופות ארוכות.
הם כלבי משטרה פופולריים, שכן הם מאד נאמנים למטפלים שלהם. הם עלולים להפגין התנהגות אגרסיבית כלפי אנשים אם לא מאמנים אותם כמו שצריך, ולא מבהירים להם שהבעלים הוא מנהיג הלהקה, או אם לא דואגים שלכלב יהיה פעיל פיזית ומנטלית במידה מספקת. כלב יציב ומאולף יכול להיות כלב משפחה מצוין, מסתדר עם חיות אחרות ומצוין עם ילדים. רועים שוויצרים שמרגישים שבעליהם הססן או פאסיבי עלולים לפתח אופי חושש, עצבני ונטייה לנשוך מתוך פחד.
הרועים השוויצריים לומדים מאד מהר ובקלות, ולכן הוא מאד פופולרי ככלב צאן, כלב שמירה, כלב משטרה, כלב נחייה, כלב תחרויות, וסיוע באיתור והצלה בצבא.

גובה

זכרים: 60-65 ס"מ
נקבות: 55-60 ס"מ

משקל

35-40 ק"ג

תוחלת חיים

סביבות 12 שנים.

טיפוח

גזע זה משיר קבוצות שיער כל הזמן, ובחילופי עונות הוא משיר כמויות של פרווה. יש להבריש אותם כל יום או שכל הבית יהיה מכוסה בפרווה. מומלץ לרחוץ אותו רק בעת הצורך – יותר מדי מקלחות עלולות לגרום לגירוי עורי בגלל מחסור בשמן העור הטבעי של הכלב. יש לבדוק את אוזניו לסימני זיהום ולגזור את ציפורניו באופן קבוע.

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

גזעים נוספים שיכולים לעניין אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!