שנאוצר – Schnauzer

היסטוריה

השנאוצר המיניאטורי הוא גזע גרמני. במרוצת השנים גם הפינצ'ר הגרמני חלק השיער וגם השנאוצר המדובלל התערבבו ביניהם וגורים משני הגזעים הופיעו באותן המלטות, עד שמועדון הפינצ'ר שנאוצר הגרמני דרש הוכחת גזעיות לפחות שלושה דורות אחורה לשם רישום הכלב במועדון. מדיניות זו עזרה להבדיל ולהפריד בין הגזעים. גזע זה נחשב שנאוצר סטנדרטי, והשנאוצר המיניאטורי נוצר מהכלאה עם האפנפינצ'ר, ואולי אף עם פודלים.
מקור השם "שנאוצר" במילה הגרמנית "Schnauze", שמשמעותה חוטם. הם הרבו לשמש כציידי עכברושים, ולמרות שעדיין יש להם את היכולות, כיום הם נחשבים יותר ככלבי לוויה. הם ציידים מצוינים, טובים בתחרויות צייתנות ובפעלולים, וגם פופולריים ככלבי שמירה.

אופי

השנאוצרים הם כלבים אינטליגנטיים, שמחים ושופעי חיבה. הם אנרגטיים, אוהבים לשחק, ומצוינים עם ילדים. עם חינוך מתאים הוא יכול להסתדר גם עם כלבים אחרים, אבל יש להפגישו עם כלבים ואנשים כבר מגיל צעיר כדי להרגיל אותו. הוא עלול לפתח התנהגות עקשנית ולסרב להקשיב לבעליו אם הוא חש שהוא בעמדת כוח ביחס לאדונו, ולכן צריך לנהוג בו בצורה רגועה אך אסרטיבית ולהפגין סמכות טבעית.
הם מצוינים גם ככלבי שמירה וטובים בצייד מזיקים, קל לנסוע ולטייל איתם, אך הם עלולים להיות ביישנים מפני זרים. אם לא מחנכים אותם כמו שצריך (במיוחד המיני שנאוצר, שעלול לפתח את "סינדרום הכלב הקטן") הם עלולים לפתח מנהגים רעים כמו חרדת נטישה, עקשנות, עצבנות, נטייה לנבוח ולהתגונן יתר על המידה, ונטייה לתקוף כלבים אחרים גם אם הם גדולים בהרבה. אלו אינם מאפיינים טבעיים של השנאוצר, אלא בעיות הנובעות מהיחס שהם מקבלים מסביבתם האנושית.

גובה

שנאוצר סטנדרטי: 43-51 ס"מ
שנאוצר מיניאטורי: 30-36 ס"מ

משקל

שנאוצר סטנדרטי: 14-20 ק"ג
שנאוצר מיניאטורי: 5-7 ק"ג

תוחלת חיים

בממוצע 15 שנים, ולרוב לא רואים עליהם סימני זקנה עד גיל מאד מבוגר.

טיפוח
פרוותם הגסה אינה קשה לטיפוח, אך צריך להשקיע בה תשומת לב. יש להבריש ולסרקה באופן יומיומי עם מברשת בעלת שערות קצרות ונוקשות, ואם נוצרים בה גושי שיער או קשרים, יש לגזור אותם. מומלץ לספר את השנאוצר פעמיים בשנה, באביב ובסתיו, ומדי פעם לגזום את הפרווה באזור העיניים והאוזניים בעדינות ובזהירות כדי שלא תפריע לכלב, וגם לנקות את אזור הפה והשפם לאחר ארוחות.
שנאוצרים בקושי משירים פרווה ולכן הם מתאימים לאלרגיים.

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

גזעים נוספים שיכולים לעניין אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!