מדוע הכלב שלנו נובח

נביחות חזקות ומהירות- ללא הפרעה חיצונית

כאשר כלבנו נובח באופן תקיף, בצורה ובתדירות גוברת, הוא משדר לנו כי יש לו מצוקה גופנית או רגשית. ברגע שנביחות אלו הופכות לשגרה עלינו לבדוק מהם הגורמים המעיקים על הכלב. האם אנו מוציאים את הכלב מספיק ובכך מאפשרים לו לשחרר את האנרגיות שלו? האם כלבנו אוכל נכון ולא סובל מבעיות עיכול? בנוסף ראוי לבדוק את הכלב ולראות שהוא לא נחתך או נפצע בדרך כלשהי.

נביחות על הבעלים

נביחות רבות על הבעלים יכולות לרמוז על שעמום או עצבות שהכלב חש והוא פשוט לא יכול לבטא זאת בצורה אחרת. צריך לשים לב האם הכלב נובח משמחה כאשר אנו באים מיום עבודה משום שהוא שמח לראות אותנו, או שהוא מנסה לרמוז כי הוא רוצה יותר תשומת לב מאיתנו. משום שכלבים חכמים כל כך, הם נוטים להשתעמם בקלות רבה יותר מרוב בעלי החיים ולכן יש לבדוק שאנו משקיעים מספיק זמן ומפעילים מספיק גירויים חיצונים כדי שהכלב ירגיש טוב גם שאנו לא לצדו. הפתרון במקרה זה הינו פשוט אך דורש מאיתנו לפעמים בילוי זמן רב יותר עם הכלב ושימוש אינטליגנטי יותר במגוון החפצים שכבר יש לנו בבית. עלינו לחנך את הכלב שבעצם לא כדאי לו לנבוח כדי לקבל זמן איכות ותשומת לב….

נביחות כלפי כלבים אחרים או אנשים אשר נכנסים לטריטוריה שלו

כלבים מאוד רגישים לטריטוריה שלהם ולכן יש לקבל בהבנה כי כלב אשר רואה אנשים זרים או כלבים זרים חש סכנה ומשדר אותה על ידי הנביחות. ראוי לזכור כי בין כלבים ובין גזעים יש שוני רב בעניין זה אך תופעה זו הינה באופן עקרוני נכונה לכל הכלבים. כדי לצמצם זאת למינימום עלינו לתת לכלב הרגשה כי אנו סומכים עליו, אך גם מבהירים לו את הסימטריה הנכונה ביחסים בינינו וכי לא כל דבר זקוק לנביחות אגרסיביות מצדו. תהליך זה הינו תהליך ארוך ונעשה בעזרת חיזוקים חיוביים לכלב.

מה ניתן לעשות במקרה של נביחות מרובות

כפי שראינו הנביחות של הכלב הם הדרך של הכלב שלנו להעביר מסרים ולכן ניתן לצמצם את כמות ועוצמת הנביחות על ידי טיפול בגורם הנביחות מבלי לכעוס לחינם על הכלב. לפיכך, ראשית צריך לבחון את הסיבות האובייקטיביות לנביחות של הכלב ולאחר מכן לחנך את הכלב לכך שהוא יכול להשיג יותר דברים בדרכים אחרות. בעזרת ירידה לשורש הבעיה ומתן חיזוקים ומשובים מתאימים לכלב שלנו, אנו נצליח למנוע מהכלב לנבוח לחינם וגם לקבל את הפתרון לבעיות שלו. ראוי לציין כי תהליך זה אינו תהליך קצר אך הוא מתגמל הן לכלב והן לבעלים שלו.

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר.

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!