איך הולכים נכון עם הכלב

טיול עם הכלב יכול להפוך למצב בעייתי כאשר לא מאלפים אותו ללכת נכון. הוא עלול לברוח מהרצועה, למשוך חזק מידי, לרדוף אחרי כל חתול ברחוב ולאכול דברים העלולים להזיק לו. לפעמים אחד מבני המשפחה עלול להימנע מטיול עם הכלב בגלל סיבות אילו. רוצים שהילד שלכם לא יפחד ללכת עם הכלב לבד ברחוב? נמאס לכם להתעצבן סתם בכל פעם שאתם יוצאים לטיול?  אז קבלו כמה טיפים שיעזרו לכם להבין  איך  צריך  ללכת נכון עם הכלב מאת סיזר מילאן.

ללכת לפני הכלב –  כלבים חיים בלהקות. לכל להקה יש את המנהיג שלה. לכן, כדי שהכלב יבין מי המנהיג ויראה אותו, תלכו תמיד לפני הכלב. אם הכלב שלכם שולט בהליכה, אז הוא רואה את עצמו כמנהיג הלהקה. תמיד צאו ראשונים מהבית. אל תתנו לכלב לצאת לפניכם.

רצועה קצרה –  רצועה מסוג זה תאפשר לכם לשלוט טוב יותר בכלב. חיבור הרצועה לחלק העליון של הצוואר תקל עליכם בתהליך התקשורת אתו. ניתן להשתמש בקולרים שונים כדי לשפר את השליטה. מומלץ להשתמש בהם אם יש לכם כלב עם התנהגות בעייתי במיוחד.

פנו זמן לטיול –  צאו להליכות ארוכות עם הכלב. טיילו עם הכלב בין שעה לחצי שעה לפחות פעם ביום אם אין לכם זמן לצאת אתו לטיולים ארוכים שלוש פעמים. הבוקר הוא הזמן האידאלי לטיולים ארוכים. כלבים אוהבים בני אדם וכלבים אחרים. שחררו את הכלב שלכם בגינות המיועדות לכך או בשדות כדי שלא ירוץ לכביש. כך הכלב יוכל לשחרר אנרגיה והוא יהיה הרבה יותר רגוע בבית.

תגמלו את הכלב בזמן הטיול –  אחרי שהצלחתם לגרום לכלב שלכם ללכת כפי שאתם רוצים, שחררו לו קצת את הרצועה והרשו לא לרחרח מסביב ולעשות את צרכיו. עליכם להחליט מתי תם זמן התגמול. זמן זה חייב להיות קטן יותר מהזמן המוקדש כולו להליכה.

המשיכו להוביל גם אחרי הטיול –  אל תתנו לכלב להוביל אחרי שחזרתם הביתה.  הוא צריך להמתין בסבלנות עד שתתארגנו בעצמיכם ותורידו  ממנו את הרצועה.

תתגמלו את הכלב בגמר הטיול –  תנו לו מים או שתייה לאחר שהוא התנהג יפה בטיול.

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!