איך לאלף כלב לעבוד בעזרת צעצועים וחטיפים

איך לאלף כלב לעבוד בעזרת צעצועים וחטיפים – אילוף בחיוך
כמו לבני אדם, כך גם לכלבים, לכל אחד יש אופי משל עצמו. כלב אחד יכול· להיות אמיץ ושובב בעוד שהשני פחדן ושקט. לכן צריך לדעת איך להתנהג עם כל כלב. מצד אחד אפשר להתאים את שיטת האילוף לכלב. מצד שני אפשר להתאים את הכלב לשיטת האילוף. מאלפים שונים מאמינים בגישות שונות. יש כלבים שקל לאלפם בעזרת צעצועים בעוד שאילוף בעזרת חטיף הוא חסר תועלת עבורם.

בכל מקרה, ניתן להרגיל כל כלב לעבוד גם עם אוכל וגם עם צעצועים. במקרה והכלב שלכם קטן מאוד ולא יכול לאכול הרבה, השיטה העדיפה היא בעזרת צעצועים. אם אין צעצועים בסביבה -· השיטה העדיפה היא כמובן בעזרת חטיף. לפני שאתם מתחילים לאלף הצטיידו בקליקר כדי ליצור התניה אצל הכלב.

ללמד את הכלב לעבוד עם צעצועים

אם הכלב שלכם מוכן לעבוד רק בעזרת חטיף, אבל אתם מעדיפים ללמד אותו כיצד לעבוד עם צעצועים· עליכם לעשות זאת בהדרגה. הציגו לו צעצוע ועודדו אותו לשחק אתו. ברגע שהוא מתחיל לשתף פעולה השמיעו קליק ותנו לא אוכל. תגרמו לכלב לרדוף אחריכם ולנוע ברחבי הבית. חיזרו אתו על התהליך שוב ושוב במקומות שונים. בפעם הראשונה כאשר הכלב יקבל את החטיף, הוא יעזוב את הצעצוע ולא ויתעניין בו יותר אלא רק באוכל. אבל עם הזמן כאשר הוא יבין שמשחק עם הצעצוע יזכה אותו בחטיף ואז הוא יתעניין הרבה יותר בצעצוע. תרגלו את האילוף עם צעצועים שונים.

ללמד את הכלב לעבוד בעזרת חטיף

אם הכלב שלכם עובד רק בעזרת צעצועים ולא מוכן לשתף פעולה עם חטיף – צריך לעשות בדיוק את ההפך. לתת לו את החטיף וכשהוא אוכל אותו ליצור חיזוק חיובי בעזרת הקליקר ומתן האוכל. כדאי לעודד אותו ולומר לו "כלב טוב". כלבים אומנם לא מבינים את השפה, אבל הם בהחלט מגיבים טוב לטונים וכך יודעים מתי בדיוק הם מתנהגים בצורה טובה. דרך נוספת לעבוד עם הכלב: שבו באמצע הסלון והניחו חטיף לכלב. לאחר שהוא אוכל אותו, הקליקו ותנו לו את הצעצוע. אם הכלב מסרב לאכול ומחפש אחר הצעצוע, שבו על הספה וקראו ספר. לאחר כמה רגעים נסו להניח שוב את האוכל ואם הכלב אוכל אותו, הקליקו ותנו לו את הצעצוע.

 

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!