איך לגרום לגורים להפסיק לנשוך

גורים נוטים לנשוך כמעט כל דבר בו הם נתקלים. בין אם זה רגל של כיסא, נייר טואלט, גרב או פקק, בסופו של דבר הגור ישאיר עליהם את סימני שיניו. נשיכות היא דרכם של הגורים להכיר ולהרגיש את העולם. הנשיכות יכולות להסב נזק לגור: הוא עלול לשבור את שיניו או לבלוע משהו. בנוסף, גורים נוטים לנשוך לא רק דברים דוממים אלא גם את ידי מי שמנסה ללטף או להאכיל אותם. לכן כדאי לאלף את הגור להפסיק התנהגות זו.

היד המאכילה

כדי לאלף את הכלב לקחת לפה רק את החטיף ולא לנשוך היד, השתמשו בקליקר. הקליקו בכל פעם שהכלב לוקח את החטיף מבלי לנשוך את היד. כך תגרמו לגור להבין שיד מושטת היא יד מאכילה ולא יד אשר צריך לנשוך אותה. לפעמים הכלבים רוצים לנשוך גם את הנעליים. אז תוך כדי תהליך האילוף, תנו לכלב את האוכל, הקליקו ובזמן שהוא אוכל – תצעדו לידו. כך הכלב ימנע ולהיכנע לגירוי הנעליים ויתרכז באוכל.

התמודדות עם גירויים

אם המשחק מלהיב יותר מידי את הכלב, עצרו והמשיכו מאוחר יותר. תנו לכלב מרחב פעולה ואל תעבדו במקומות צפופים. חשוב לדעת שנשיכות נגרמות גם כתוצאה מהתנהגות לא נכונה: למשל כאשר ילדים מלטפים את הכלב בצורה אגרסיבית מידי. ליטוף לא נכון עלול לעורר גירויי יתר אצל הכלב. למשל ילדים נוטים ללטף את הכלב בצורה של משחק. הם דוקרים אותו בצלעות או מלטפים אותו בכמה מקומות באותו הזמן. ראשית יש להפסיק התנהגות זו. אבל אם אתם לא מצליחים, תרגלו אם הכלב אל כל פעילות הליטוף האפשריות בעזרת קליקר, בדיוק כמו בשלב הקודם, על מנת שלא יגיב לגירויים הללו בנשיכות. כך הוא יבין שאת היד המלטפת לא נושכים.

הימנעות מעידוד נשיכות

כדי למנוע מהגור לנשוך, צריך למנוע כל תהליך אשר מעודד אותו לעשות זאת. לכן יש לשים לב לכך לא רק בזמן האילוף אלא גם בכל זמן אחר. לעולם אל תתנו לכלב לנשוך אתכם כמשחק. באופן זה אתם רק תחזקו את ההתנהגות השלילית. על הגור להבין שנשיכות היא התנהגות לא טובה. חפשו אחר הטכניקה המתאימה ביותר לעבודה עם הגור שלכם. יכול להיות שמה שעובד טוב עם גור אחד, לא יעבוד טוב עם גור אחר.

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!