איך לגרום לכלב להירגע

כלבים שונים זה מזה בהתנהגותם. יש כלבים נמרצים יותר ויש כלבים נמרצים פחות. יש כלבים המעדיפים לרבוץ רוב היום בפינה, בזמן שהכלבים האחרים היפראקטיביים ולא מסוגלים לשבת במקום אחד יותר מכמה דקות. במקרים כאלה, כאשר התנהגות רגועה לא באה לכלב באופן טבעי, או שאתם רוצים פשוט להרגיע את הכלב על מנת שלא יסיח את דעתכם, צריך ללמד את הכלב כיצד להירגע.

עיצוב התנהגות

כאשר הבעלים מלמד את הכלב איך להירגע, זה מסייע בעיצוב אופיו ועוזר לו להבין כיצד להתנהג נכון מבלי לקבל הוראות מפורשות מהמאלף בעתיד. ניתן ללמד כלב להיות רגוע כאשר אתם עוצרים לשוחח עם מכר ברחוב, כאשר אתם מבשלים במטבח או עובדים על המחשב ובעוד מצבים שונים. אילוף כלבים להירגע הופך אותם לנוחים יותר לעבודה בתרגילי אילוף אחרים.

להפתיע את הכלב עם חטיף בזמן שהוא רגוע

כדי לגרום לכלב להירגע, צריך להפתיע אותו בזמן שהוא שוכב על הרצפה עם חטיף, כשהוא לא מצפה לאוכל. על תשתמשו בקליקר באילוף מסוג זה. הוא יגרום לכלב להתרגש ולעמוד על רגליו, ופעולה זה, כמובן, עומדת בניגוד למטרה אותה רוצים להשיג. בכל מקרה, רוב הסיכויים שהכלב יתרגש לאחר שהוא יקבל את החטיף. שבו בשקט מולו והראו להם שאין לכם עוד חטיפים לתת לו. אם הכלב עדין לא מפסיק להתרגש, הפסיקו את תהליך האילוף בשלב זה והמשיכו מאוחר יותר.

כיצד ללמד כלב להירגע עם רצועה

חברו לכלב רצועה, שבו על הספה והתעלמו ממנו. קצרו את הרצועה כדי שהוא לא יהיה פנוי לתפוס דברים אחרים. חכו בסבלנות עד שהכלב יירגע בעצמו וישכב על הרצפה ואז הגישו לו את החטיף. חכו כמה דקות ואז תנו לכלב חטיף נוסף. בשלב הבא הוסיפו הסכות דעת, לטפו את הכלב ותנו לו את החטיף. כך הוא מקבל חיזוק להישאר במקום. קומו והתרחקו מהכלב, תנו לו חטיף כאשר הוא נשאר במקום. אל תענישו את הכלב בשום שלב.

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!