איך להרגיל כלב לקונוס רפואי

לאחר שכלבים עוברים ניתוח, במקרים רבים הם נאלצים להרכיב קונוס רפואי על מנת שלא יפתחו את התפרים או יגרמו נזק מסוג כלשהו בעזרת השיניים לאזור המנותח. לרוב הכלבים קשה להתרגל לקונוס. הם נאבקים בו ומנסים להסיר אותו. בנוסף אם הקונוס נופל, לבעלים יהיה קשה מאוד להחזיר אותו. במקרה כזה, על כל צרה שלא תבוא, כדאי להרגיל את הכלב לקונוס עוד לפני שיהיה צורך להשתמש בו.

שלב 1: קיימם כמה סוגי קונוסים, הם עשויים מחומרים שונים ונמכרים בגדלים שונים. בחרו את סוג הקונוס המתאים ביותר עבור הכלב שלכם. תנו לכלב לבדוק ולשחק קצת עם הקונוס הרפואי. הקליקו ותנו לכלב חטיף בכל פעם שהוא נוגע בקונוס. פרסו את הקונוס ותנו לו להרגיש אותו מבפנים.

שלב 2: הניחו את הקונס מתחת לסנטרו. בכל פעם שהוא מניח בעצמו את הסנטר, הקליקו ותנו לכלב חטיף. בהדרגה עטפו את ראש הכלב בקונוס. אם הכלב מתנהג יפה ולא נרתע, הקליקו ותנו לו חטיף. אפשר לעודד אותו מקרוב עם המילה "כן" אחרי הקליק.

שלב 3: השמיעו את רעשי הסקוץ' על מנת שיתרגל לרעש ובכדי שלא ייבהל מהרעש בעתיד. אם הכלב מתנגד, חזרו שלב אחר אחורה עד שהוא יהיה מוכן לעבור לשלב הבא.

שלב 4: סגרו את הקונוס על ראש הכלב. תנו לכלב חטיף כאשר הקונוס סגור על ראשו והסירו אותו מיד לאחר שהכלב אכל את החטיף. בהדרגה האריכו את זמן שהיית הקונוס על ראש הכלב. בסופו של הכלב ילמד לקבל את הקונוס ולא יתנגד.

הצלחת האילוף: יש סימנים ברורים לכך שהאילוף מצליח. אם הכלב ניגש בעצמו לקונוס ולא רק כאשר מקרבים אותו אליו, סימן שהוא למד להתרגל אליו. אם הוא לא נחלץ כאשר הוא רואה את הקונוס – הצלחתם במשימה. הדרך הטובה ביותר לדעת שהתרגיל הצליח הוא לפרוס אותו מול הכלב. אם הכלב שם מרצונו החופשי את הסנטר בתוך הקונוס ונותן לכם לסגור אותו על ראשו, סימן שהצלחתם במשימה. על מנת לחזק את האילוף, תרגלו את השלבים מזוויות שונות ובמצבים שונים.

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!