איך לשמור על בריאות הכלב

כדי לשמור על בריאות הכלב צריך לצמצם עד כמה שאפשר את הסיכוי לתאונה, נזק או מחלה. יש אנשים הדואגים לכלב שלהם כמו לבן משפחה ואפילו יותר. יש בעלי כלבים המתייחסים בזלזול כלפי הכלב בטענה שהוא רק כלב. זלזול בבריאות הכלב יכול לעלות לכם כסף רב מכיוון שבניגוד לבני אדם, לכלבים אין ביטוח בריאות, לכן כל ביקור אצל הווטרינר עלול לעלות מאות שקלים.

טיול במקומות המיועדים לכך

גם אם הכלב שלהם מאולף בצורה הטובה ביותר, אל תטיילו אתו בשטח עירוני או לצד כבישים כאשר הוא משוחרר. רכב יכול לסטות מהנתיב ולפגוע בו, או שהוא עלול לרוץ לכביש בעקבות חתול. בכל אופן אסור לטייל עם כלב משוחרר משום שהוא עלול לנשוך מישהו. אם אתם משחררים את הכלב עשו זאת בשדות או בפארקים המיועדים לכך. כאשר אתם מטיילים עם הכלב בשדה, וודאו שאין רעלים מפוזרים בשדות, או מקורות מים לא טובים מהם הכלב עלול לשתות ולקבל הרעלה.

בדיקות וחיסונים

אומנם על פי חוק חובה לחסן את הכלב מפני כלבת, אבל חיסונים כמו משושה ותולעת הפארק הם חיסונים מאוד חיוניים, כך שאל תזלזלו בהם. כמו כן, מומלץ לבצע בדיקה גופנית לכלב מידי פעם. למשל עם לכלב או לגור יש קרציות, ואחת מהן נגועה במחלה, הכלב עלול לחלות בקדחת קרציות. כדאי מאוד לקנות קולר נגד קרציות ופשפשים ולרסס את הכלב בחומרים המיועדים לכך. עוד פתרון הוא שמפו נגד קרציות. כאשר אתם מבצעים בדיקה גופנית, בדקו שלכלב אין פצעים.

האכלה נכונה

בעלי כלבים רבים עדיין לא מבינים שמזון אשר מתאים לבני אדם, לא תמיד מתאים לקיבתם של הכלבים. האכלה לא נכונה עלולה להסב נזק לכלב. לפעמים הנזק עלול להוביל לניתוח. האכילו את הכלב רק במזון ובחטיפים המיועדים לו. האכלה לא נכונה עלולה לגרום לבעיות בעור, סתימת מעיים אן פציעה במערכת העיכול. גם אם הכלב מבקש ממכם מזון כאשר אתם עושים על האש ביער, הימנעו מלהאכיל אותו במזון שאינו מיועד לבעלי חיים.

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!