איך לתפוס כלב לאחר שחרורו

אחת מבעיות אי הציות הנפוצות ביותר מתרחשת כאשר משחררים את הכלב בפארק או בשטח פתוח ולא מצליחים לתפוס אותו על מנת לקשור אליו את הרצועה. כלבים אוהבים להתרוצץ חופשי. לכן, אם לא מאלפים אותם כמו שצריך, הם לא ימהרו לרוץ לבעליהם. כמו כן, גישה לא נכונה לתפיסת הכלב, היא זאת שגורמת לו לסגת לאחור או פשוט לברוח. כדי לתפוס כלב ששוחרר, צריך להתנהג בהתאם לגודלו.

להסיר את האיום

בדרך כלל כשמנסים לתפוס את כלב קטן, נעמדים מולו ומנסים לתפוס אותו מהצדדים. תנועה זאת מאוד לא אהובה על כלבים קטנים מכיוון שהיא מהווה איום. לכן צריך להסיר את האיום ולגרום לכלב לאהוב את פעולת התפיסה. תגעו בכלב ואמרו באותו הזמן "כן". השתמשו בקליקר על מנת לצור את ההתניה. מיד לאחר מכן תנו לו חטיף. אחר כך בצעו את הפעולה ללא הקליקר ועם שני ידיים.

לשים את הסנטר בכף היד

עוד דרך ללמד כלבים קטנים שאינם אוהבים את פעולת התפיסה, היא לגרום להם לשים את הראש בכף היד. אחרי פעולה זו ניתן לחבר להם בקלות את הרצועה. כל מה שצריך לעשות זה לשים את היד מתחת לסנטר, לומר "כן" ולתת לכלב את החטיף. לאחר מכן העמידו פנים שיש לכם חטיף כדי למשוך את הכלב, ורק בסוף ביצוע התרגיל תנו לו את החטיף. בשלב השלישי משכו את החטיף רחוק יותר במעלה היד.

תפיסת קולר

רוב הכלבים נרתעים כאשר מנסים לתפוס אותם בקולר. בשבילם זהו אינו תהליך נורמלי. לכן צריך ללמד את הכלב לאהוב את פעולת התפיסה בקולר. תפסו את הכלב בקולר כאשר הוא נינוח, אמרו "כן", ותנו לו את החטיף. אם הכלב בכל זאת נרתע ולא נותן לתפוס את הקולר, תנסו להגיע כמה שיותר קרוב עליו עם היד. כך הוא יתרגל לתנועת היד. אל תעשו את התרגיל אם רצועה. הפסיקו את הפעולה אם היא מפחידה את הכלב, אם הכלב מאבד את העניין בחטיף, או שהוא מנסה לנשוך את כך ידכם- תנו לו מרחב לנוע כדי שלא ירגיש מאוים.

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!