לאמץ גור או כלב בוגר

סוף סוף החלטתם לצרף חבר חדש למשפחה, הגעתם למסקנה הנכונה שאימוץ כלב לחיק המשפחה רק יתרום למעגל המשפחתי וכעת עומדת בפניכם הבחירה בפני אימוץ גור כלבים או אימוץ כלב בוגר, מה עדיף? הכול תלוי בכם ובמוכנות שלכם שכן לשתי האפשרויות יש יתרונות וחסרונות.
על מנת לעזור לכם להחליט להלן כל הקריטריונים שיש להתחשב בפניהם לפני ההחלטה הסופית.

אימוץ גור כלבים יתרונות מול חסרונות

היתרון הראשון והברור הוא כמובן היכולת שלכם להשפיע ולהתאים את התנהגותו של הגור לאורך חייכם כמשפחה מגיל אפס.
החיסרון הוא כמובן שתהליך האילוף דורש זמן רב, ידע ולא פחות חשוב סבלנות רבה. הבעיות העיקריות בחינוך גור כלבים היא עשיית צרכים בבית עד לרגע שבו אנו מלמדים אותם לעשות צרכים בחוץ וזה כולל הגבלת מרחב המחייה הראשוני שלו בתוך הבית והוצאתו בתדירות תכופה על מנת להרגיל אותו לעשיית צרכים מחוץ לבית בלבד,טיפול כמה יכול להערך מספר חודשים. מעבר לכך נושא "החרבת הבית", תהליך שכמעט כל גור כלבים עובר במשך מס' חודשים לא קטן עלול להקשות עליכם ולגרום לכם לחור לא קטן בכיס ולכן יש להקפיד לנזוף בגור בכל פעם שהוא נוקט בפעולה חבלנית כנגד הנעליים שלכם, העציצים בבית, הספות ועוד וכמובן לרכוש צעצועים מתאימים כחלופה להפגת השעמום כגון עצמות לעיסה ועוד יש להתייעץ עם מאלף במידה והכלב מחרב את הבית וכמובן תמיד עדיף למנוע ממנו הגעה לגורמים "עוינים".
הדבר האחרון שיש לקחת בחשבון הוא הבהרת ההיררכיה השולטת בבית, הגור ינסה באמצעות נשיכות או גרגורים לנסות ולבדוק מה מעמדו בבית ולכן עליכם לשים לב שלא מפתח לכם בבית "שליט קטן" 🙂

אימוץ כלב בוגר יתרונות מול חסרונות

גילו של כלב בוגר לצורך מאמר זה הוא גיל שנה ומעלה.
היתרון באימוץ כלב בוגר בדרך כלל מתבטאת בעובדה שכל הנראה הגמילה מצרכים כבר הסתיימה או תסתיים מהר יותר מכיוון שלכלב שלפוחית מפותחת משל גור, כלב בן שנה מושלם לאילוף למשמעת זה גיל שלכלב יש יכולת ריכוז גבוהה מאוד.
החסרונות הם כמובן שלא תמיד ניתן לנבא או לנחש מהו עברו של הכלב, האם הכלב חווה התעללות אשר עלולה לגרום לו לנהוג בתוקפנות כלפיכם או כלפי זרים ברחוב.
הטיפול בבעיה זו הוא הדרגתי ולוקח זמן מתפקידכם לחנך אותו כיצד לתקשר נכון עם עוברי אורח או כלבים אחרים. בחירת כלב בוגר אני ממליצה מאוד להעזר במאלף בעת הבחירה כדי שיאבחן שהכלב מתאים לכם ולביתכם.

אז מה אני חושבת? מה עדיף?

אין תשובה ברורה לשאלה זו, יש משפחות שיתאים להם יותר גור ויש כאלה שדוקא בוגר הוא התשובה בשבילם..
מתלבטים? תכתבו לי אימייל/פייסבוק ואנסה לעזור לכם להגיע לתשובה

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!