מדריך קצר להתנהגות נכונה עם כלב

למרות שכלבים אינם מבינים את שפת בני האדם, ואנחנו לא תמיד מבינים את כוונת הכלב, אנחנו נוהגים לתת לכלבים פקודות בעברית או בכל שפה אחרת של בעלי הכלב. מה שהכלבים מבינים מהתקשורת עם בני אדם הם שפת הגוף וטונציה, אבל לשפה עצמה יש השפעה. השפה הגרמנית היא השפה היעילה ביותר לאילוף כלבים. אפילו בבסיסי צהל, נותנים לכלבים פקודות בגרמנית.

שפת גוף

שפת הגוף היא הדרך הבטוחה לדעת מה בנאדם מרגיש גם אם הוא אומר אחרת. אי אפשר לשקר דרך שפת הגוף. אפשר לדעת עם הדובר הוא בעל בטחון עצמי, או שהוא חסר ביטחון. אם כוונותיו רציניות או שאין לייחס לדברים משמעות. אם הוא עצוב, כועס או פגוע. אפשר אפילו לדעת אם הוא משקר או לא. מומחים לשפת גוף יכולים לנתח את אישיות הדובר רק על פי תנועותיו. כלבים הם כמו מומחים לשפת גוף. מה שנשדר להם – זה גם מה שהם יקלטו. לכן כשמאלפים כלבים, צריך לשדר להם דרך שפת הגוף ביטחון עצמי, כדי שהם ייקחו את תהליך האילוף ברצינות.

טונציה

אומנם כלבים לא מבינים שפות, אבל הם יכולים להבין טונים. אם יכולים להבין אם כועסים עליהם או אם מעודדים אותם. טונציה נכונה תעזור לכלב להבין מה רוצים ממנו. כך יהיה באפשרותו להבין אם הוא עשה משהו רע או שהוא התנהג יפה. דיבור בטונים נמוכים פרושו כעס על הכלב בעוד שדיבור בטונים גבוהים פרושו עידוד על התנהגות טובה. עם כלבים צריך לדבר בדיוק כמו עם ילדים קטנים.

שילוב בין טונציה לשפת גוף

אחד הדברים החשובים ביותר בתהליך אילוף הכלבים הוא שילוב נכון בין טונציה לשפת גוף. אם תאמרו על הכלב בטון נמוך לעשות משהו אבל הגוף שלכם ישדר חוסר ביטחון, הכלב עלול שלא להיענות לכם. אם שפת הגוף שלכם מאיימת אבל הקול שלכם יהיה גבוהה ומעודד, הכלב עלול להתבלבל ולא להבין אתכם. לכן וודאו שהטונציה תואמת לשפת הגוף.

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!