מה אסור לתת לכלבים לאכול

מגיעה שעת הצהרים וכולם מתיישבים לאכול סביב השולחן. כרגיל הכלב מגיע גם הוא ומתמקם מתחת לשולחן או מול אחד הסועדים. הוא מבקש במבט חמוד/עצוב שיתנו לו גם משהו לאכול כי כמה הוא כבר יכול לאכול את האוכל היבש שלו? גם אם בעל הכלב לא נותן לו מזון מן השולחן, בשלבים מאוחרים יותר הכלב לומד לפתח שיטות יותר חמודות לבקש אוכל, כמו להניח את הראש על הרגל של בעליו. ואז הרבה יותר קשה לסרב לכלב. חשוב לדעת שלא כל מה שטוב לבני אדם הוא טוב לכלבים ולכן מזון לא מתאים עלול להזיק לבריאותו ואף לגרום למות.

לא לתת אוכל מהשולחן

ניתן לתת לכלבים נקניקיות, או נקניקים אבל הן חייבים להיות נקיים מתבלינים. סטייקים מתובלים, ירקות ומוצרי חלב עלולים לפגוע בכלב. זה יכול לגרום למחלות עור, הקאות ואפילו להרעלה לכן לא כדאי לקחת את הסיכון. תנו לכלב רק את האוכל והחטיפים המיועדים לו. לפני שאתם מתחילים לאלף כלב בעזרת מזון, התייעצו עם מאלף כלבים או וטרינר בנוגע לאיזה אוכל הכי כדאי לתת לכלב.

עצמות

יותר מידי בעלי כלבים בטוחים שעצם זה הדבר הכי טוב שהם יכולים לתת לכלב שלהם. למעשה זה אחד הדברים המזיקים ביותר שניתן לתת לכלב. עצמות יכולות לגרום לנזקים חמורים במערכת העיכול של הכלב. כאשר הכלב אוכל אותן, הוא לא מעכל את העצמות בשלמותן כך שהן הופכות לעצמים חדים העלולים לחורר את קיבתו או להיתקע במערכת העיכול וכתוצאה מכך לגרום לעצירות. ניתוחים במצבים כאלה יכולים להיות לא רק יקרים מאוד אלא גם מאוד מסוכנים.

בצל ושום

בצל ושום יכולים לגרום למצב של אנמיה קשה אצל כלבים. השום והבצל פוגעים בתאי הדם של הכלב. לכן כדאי להימנע מלתת לכלב כל דבר שיש בו חשש שהוא מכיל בצל או שום. גם ברוקולי יכול לגרום לאנמיה. התסמינים לבעיה זו היא חולשה אצל הכלב והקאות. במקרה כזה יש לקחת את הכלב במהירות לווטרינר על מנת לבצע בדיקת דם. הכלב יצטרך לעבור טיפול תרופתי הכולל בין היתר מתן מנות דם.

מוצרי חלב

כמעט כל מוצרי החלב לא בריאים גם לחתולים וגם לכלבים. הם עלולים לגרום לשלשולים והקאות. הלקטוז שבחלב מזיק לכלבים ועלול להוביל לתופעות לא נעימות. לכן רצוי להימנע ממתן חלב, גבינות ושאר מוצרי החלב לכלב.

בנוסף: ענבים,אבוקדו,קקאו וקפאין

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בעמוד הפייסבוק שלכם

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!