פקודות בסיסיות לאילוף כלבים

את בעלי הכלבים ניתן לחלק ל 3: אלה שמשקיעים שעות על גבי שעות באילוף כלבים עד שהכלב מגיע למצב בו הוא יכול להשתתף בתחרויות ותוכניות בידור. אלה שמלמדים את הכלב את התרגילים הבסיסים על מנת שלא יפריע לבני הבית וכדי שישתלב יפה בחברת כלבים ואנשים אחרים, ואלה שלא מאלפים את הכלבים בכלל. לא חובה לאלף את הכלב בצורה מושלמת ומצד שני ממש לא כדאי לזלזל ולהשאיר את הכלב פרוע כפי שהוא. חשוב מאוד ללמד את הכלב כיצד לבצע את הפקודות הבסיסיות ביותר.

בוא

ראשית יש למשוך את תשומת ליבו של הכלב. קראו לו בשמו, אמרו בוא ותנו לו חטיף. דברו בטון נעים ורגוע. אם הכלב לא נענה לפקודה- אל תענישו אותו. חיזוק שלילי עלול להפוך את התרגיל לחוויה גרועה לכלב והסיכוי שהוא ישתף אתכם פעולה יהיה נמוך יותר. אם זה לא הולך – נסו מאוחר יותר. אם הכלב לא מגיב, השתמשו בחטיף אחר. חתיכת נקניק או נקניקיה הם החטיפים הטובים ביותר לאילוף. אל תשכחו לשבח את הכלב אחרי ביצוע הפקודה.

שב

זוהי אחת הפקודות החשובות ביותר והבסיסיות ביותר. היא יעילה מאוד להרגעת הכלב במקרה ויש כלבים נוספים בסביבה או במקרה ופגשתם מכר ברחוב והחלטתם לשוחח אתו. אמרו לכלב "שב" הרימו את החטיף מעל לאפו ורק לאחר שישב האכילו אותו. כאשר הראש של הכלב עולה למעלה, באופן אוטומטי הוא מתיישב. לכן זאת נחשבת לפעולת אילוף כלבים הקלה ביותר לביצוע.

ארצה

לאחר שלימדתם את הכלב לבוא ולשבת זה הזמן ללמד אותו פקודה בסיסית נוספת – ארצה. גם פקודה זו יעילה מאוד בהרגעת הכלב במקרה והוא משתולל. כאשר הכלב יושב, הניחו את כף היד עם החטיף בין רגליו הקדמיות של הכלב, אמרו "ארצה" והאכילו אותו בחטיף.

טיפים

היו סבלניים כאשר אתם מאלפים את הכלב. אל תשתמשו באיומים או בעונשים. למדו את התרגילים בסדר שונה בכל פעם על מנת שהכלב לא יצפה למהלך הבא. תרגלו את הפקודות במצבים שונים. בבית, מחוץ לבית, במקומות רגועים ובמקומות בהם יש הסחות דעת. שלבו את כל בני הבית בתהליך האילוף על מנת שהכלב לא יתרגל לקבל פקודות רק מבן משפחה אחד.

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר:

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!