רכבות כלבים

אני לא רוצה שהכלב ימשוך, אני לא רוצה שהוא יהיה לפני, זה התעללות בחיות!
אלא כמה מהמשפטים שאפשר לשמוע כשמספרים למישהו לראשונה על רכבות כלבים

אבל האם יש בהם היגיון? חד וחלק , לא!

רכבות כלבים זה ספורט די חדש שמתפתח בארץ בשנים האחרונות והוא מבוסס על שימוש עתיק עוד מהאימפריה הרומית בה קשרו כלבים לעגלות משא ומזחלות שלג.
רכבות כלבים זה ספורט המתאים לכלבים ובעליהם גם בתקופת הקיץ במקומות בהם אין שלג כמו ישראל, כאן השימוש ברכבות היא בעיקר ע"י משיכה של אופניים.
למה זה טוב?
אין ספק שספורט זה אחד הדברים שהכלב הכי אוהב לעשות, הוא אוהב לרוץ.
כמובן שהתהליך צריך להיות מבוקר והדרגתי כדי שיתאים לגודל הכלב,משקלו,רמת האנרגיה,כושר ובריאותו אבל בודאי שהוא מהנה בשבילו לכל הדעות.
אפילו, רכבות כלבים יכולה לגרום לשינוי התנהגותי בכלב לטובה! כלומר, אם יש לך בעיות בבית עם הכלב כגון תוקפנות,כרסומים,חרדות ועוד, יכול להיות שזה הספורט בשבילכם, רכבות כלבים יכולה לפתור את זה בכך שהכלב מקבל תפקיד יומיומי- הרי זה המשיכה שלנו, הוא חוזר הביתה עייף ורצוץ ואז.. למי יש כוח לכרסם?
איך זה עובד?
רותמים כלב לרתמה מתאימה (לא רתמה רגילה) , מחברים לאופניים כבל מיוחד שגם הוא מתאים לרכבות על מנת שהכלב לא יפגע מגלגל האופניים
ו… קדימה!
רוץ!
האם זה טוב שהכלב מושך? כן, מתנים אותו לעובדה שכשיש עליו רתמה הוא מושך כשיש קולר הוא הולך יפה לידנו לכן הכלב לומד טוב מאוד מתי עליו למשוך ומתי לא.
האם זה מתאים לכל כלב? לא…. לכלבים בינוניים ומעלה.. זיכרו כלב קטן לא יכול לשאת משקל גדול!
האם זה כואב לו?
ממש לא ! ברגע שהרתמה יושבת נכון, הכבל מחובר לאופניים בצורה טובה הכלב לא מרגישה כאב או כוח פיזי כבד רק מתעסק בדבר אחד… ריצה!
כמובן שיש ללמד את הכלב את הפקודות – עצור,ימינה ושמאלה כדי שיהיה יותר קל לרכב איתו.
לא תאמינו כמה אתם תהנו מהבילוי המשותף הזה עם הכלב
חשוב ,יש להתחיל באזור ניטרלי ללא גירויים ולא לפני גיל שנה , שימו לב יכול להיות שבפעם הראשונה תיפלו מהאופניים- לא נורא! גם זה חלק מהכיף 🙂 בהצלחה
יש להתייעץ עם איש מקצוע המבין ברכבות לפני תחילת התהליך וכמו כן מומלץ לקחת כמה שעורים ראשונים ללמידה. אילוף בחיוך יוכלו לתת לכם מענה בנושא זה
עוד שאלות? כנסו לקבוצת הרכבות בפייסבוק- גדוד רכבי הכלבים

הנכם מוזמנים ליצור אתנו קשר בטלפון, או להשאיר פרטים דרך האתר.

טיפים נוספים שאולי יעניינו אותך:

השירותים שלנו

לפרטים דברו איתי: 050-5236090050-5236090 או מלאו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!